فرهنگ و هنر

زندگی مسالمت آمیز ادیان در ایران بزرگترین میراث برای عرضه به دنیاست

مجله تفریحی زیباروز / یزد پاپلی یزدی ، نویسنده و پژوهشگر ملی ، زندگی صلح آمیز ایران را بزرگترین میراث کشوری که به جهانیان ارائه می دهد اعلام کرد و گفت: “زندگی مسالمت آمیز گفت وگویی است که به صورت عملی در بین مردم تبدیل شده است و همزیستی موضوعی است که مردم به آن اعتقاد دارند. ” .

“محمد حسین پاپلی یزدی” ، نویسنده و پژوهشگر ایرانی ، در سخنرانی خود در کنفرانس مردم یزدی که روز پنجشنبه در خانه فرهنگ صدوقی برگزار شد ، درباره زندگی مسالمت آمیز ادیان در ایران ، به ویژه یزد اظهار نظر کرد و گفت: چهار دین وجود دارد ، و نمونه های یزد از زندگی مسالمت آمیز را می توانیم در بیش از 160 قنات از ادیان مختلف ببینیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی در یزد نیز بر همین اساس انجام شده است ، گفت: نمونه های دیگری از زندگی آرام در یزد را می توان در شهرک های نرسی آباد و خرمشاه مشاهده کرد.

این فعال فرهنگی و نویسنده کشور با بیان اینکه در یزد چندین موقوفه توسط زرتشتیان ، یهودیان و مسلمانان برای یکدیگر ایجاد شده است ، گفت: “منطقه جغرافیایی ایران فضای همزیستی مسالمت آمیز است و این بزرگترین میراثی است که ایران می تواند به نمایش جهانی بدهد. .

وی امنیت ادیان مختلف زندگی مشترک در جهانی با افراط گرایان از ادیان مختلف را میراثی گرانبها خواند و گفت: “زندگی مسالمت آمیز گفتگویی است که به صورت عملی در بین مردم تبدیل شده است و همزیستی موضوعی است که مردم به آن اعتقاد دارند.” در یزد می توانم نمونه ای از این دسته را 21000 رأی مردم یزد ، مسلمان و غیرمسلمان ، به نامزد زرتشتیان برای شورای شهر فعلی در نظر بگیرم.

پاپلی روابط متقابل و احترام متقابل ادیان در یزد را در کشور بی سابقه خواند و خواستار حفظ چنین ظرفیت هایی شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا