عمومی

زندگی و سینمای جت‌ لی

“می خواهی محافظ شخصی من باشی؟” نیکسون از جت لی، جوانترین عضو تیم ووشوی چین پرسید. او پاسخ داد: «من نمی‌خواهم از شخص خاصی محافظت کنم، من از یک میلیاردر چینی با بزرگتر شدن دفاع خواهم کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، این روزنامه اعتماد به نفس او نوشت: «معبد شائولین که در آن روز در سال 1982 اکران شد، اولین تجربه فیلم جت لی بود. او در آن زمان 20 سال هم نداشت (متولد آوریل 1963)، اما بازی و بازی او در این فیلم دیده شد و ستاره های جدیدی در هنرهای رزمی ظاهر شدند.

البته هموطنانش او را از قبل می شناختند و بسیاری از آنها حداقل نام او را به عنوان یکی از قهرمانان ووشو شنیده بودند، اما شهرت موفقیت “معبد شائولین” زمین تا آسمان با شهرت قهرمانان ورزشی او متفاوت بود. بار دوم جلوتر از او است. داستان زندگی او از همه فیلم هایش جذاب ترین است. کمتر از دو سال داشت که پدرش فوت کرد و خانواده را در فقر تنها گذاشت. مادرش چهار فرزندش را با تلاش شبانه روزی بزرگ کرد.

جت لی کوچکترین فرزند خانواده بود و جثه کوچکی داشت، اما استعداد او در هنر رزمی ووشو در همان سالهای نوجوانی شکوفا شد و رقبای بزرگسال خود را در این رشته شکست داد و قهرمان کشورش شد. نوشته بودند در اولین قهرمانی که روی سکوی اول ایستاد حتی از نفر دوم و سوم هم پایین تر بود. او چند سال بعد از عمر خود را صرف رقابت در ورزش و مسابقات قهرمانی و اجرای چندین جشنواره کرد و یکی از کسانی بود که گوشه ای از هنر رزمی ووشو باستانی را در مراسم استقبال از ریچارد نیکسون در سفر به چین به همراه رئیس جمهور به نمایش گذاشت. از ایالات متحده

“می خواهی محافظ شخصی من باشی؟” نیکسون از جت لی، جوانترین عضو تیم ووشوی چین پرسید. او پاسخ داد: «من نمی‌خواهم از شخص خاصی محافظت کنم، من از یک میلیاردر چینی با بزرگتر شدن دفاع خواهم کرد. لی در حدود 20 سالگی – پس از چندین مصدومیت – از مسابقات ورزشی بازنشسته شد و بازیگری را در اولویت زندگی خود قرار داد. او تا به امروز حداقل در 53 فیلم ظاهر شده است.

او پس از «معبد شائولین» با مجموعه‌ای از فیلم‌های «روزی روزگاری در چین» (1993-1991)، در «مشت افسانه‌ای» (1994) که داستان «شاکا» ساخته بروس را بازسازی می‌کند، به بازیگری ادامه داد. لی خشم. ” جشن گرفته شد، او اولین بازی خود در هالیوود را در سال 1998 با چهارمین فیلم از مجموعه سلاح های مرگبار انجام داد و با بازی در فیلم پرفروش رومئو باید بمیرد (2000) به یک بازیگر بین المللی تبدیل شد. همسرش در آن سال باردار بود. او پیشنهاد بازی در «برخیز، اژدهای پنهان» را رد کرد و چند ماه بعد در «اژدها را ببوس» (2001) با سینمای فرانسه و لوس بسون بازی کرد.

در سال 2008 با جکی در «منطقه ممنوعه» بازی کرد و در «بی استفاده» (به کارگردانی سیلوستر استالونه) در کنار تعدادی از بازیگران اکشن سرشناس بازی کرد. زمان سونامی بزرگ سال 2004 در مالدیو بود و در یکی از سواحل این کشور آرام گرفت. سپس شایع شد که او غرق شده و غرق شده است. اما هنگامی که موج بزرگی به ساحل برخورد کرد، او در محل سکونت خود بود و تلاش می کرد تا خود و دخترانش را به طبقه بالا برساند و از مرگ فرار کرد. آنها همچنین یک بازی ویدئویی برای کنسول پلی استیشن 2 بر اساس صدا و حرکات او ساختند که به نام “Jet Li: Rising for Honor” در سال 2004 منتشر شد.

جت لی در سال 2013 به شدت بیمار شد و به دلیل پرکاری تیروئید به شدت فلج شد. عکس های متعددی از فردای اوج بیماری او منتشر شده است که برای بسیاری از ما هواداران «سقوط ستاره و پایان یک دوران» را تداعی می کند. البته بیماری او درمان یا حداقل کنترل شد و حالش کمی بهتر شد. اما از آن زمان او پروژه های سینمایی خود را کاهش داده و بیشتر بر کارهای خیریه تمرکز کرده است. او در یکی از مصاحبه‌هایش گفته است که همه چیزهای مهمی را که قبلاً باید در سه فیلمم بگویم، گفته‌ام: «رنج یک نفر در مقابل رنج یک ملت مهم نیست» (قهرمان، 1380). “خشونت هرگز راه حل نیست” (“Unbridled” (2005) و “بزرگترین دشمن هرکسی خودش است” (“Bebock”، 2006).

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا