حوادث

زورگیری مرد میانسال از ۲۰ زن مسن در خیابان

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی که پس از تهدید زنان با سلاح سرد اقدام به زورگیری از آنان کرده بود، خبر داد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، سرهنگ محمد معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ حوالی ساعت ۲۲ روز گذشته ماموران عملیات کلانتری ۱۰۴ عباس آباد درحال گشت زنی در محدوده خیابان شریعتی تهران بودند که به مرد میانسالی که به صورت پیاده، افراد گذری از پارک داخل خیابان را زاغ زنی می‌کرد، مشکوک شده و رفتار او را تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار دادند.

وی ادامه داد:‌ در همین حین ناگهان متهم به سمت زن میانسالی حمله‌ور شده و با تهدید سلاح سرد یک رشته گردنبند او را زورگیری کرده و به سرعت از محل متواری شد. در همین راستا انجام اقدامات پیش‌دستانه از سوی ماموران پلیس پیشگیری در دستورکار قرار گرفت و آنان با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهم به سایر گشت‌های انتظامی، در نهایت و پس از مدتی تعقیب و گریز این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه این فرد در مقر انتظامی تحت بازرسی قرار گرفت، گفت: ماموران در بازرسی از این فرد یک قبضه سلاح سرد و  گردنبندی را که متهم قبل از دستگیری سرقت کرده بود، کشف و ضبط کرد. همچنین این متهم ۵۰ ساله تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود و ۲۰ فقره سرقت مشابه از زنان اعتراف کرد.

معظمی گودرزی با بیان اینکه تاکنون ۱۴ نفر از مالباختگان که عمدتا جزو زنان مسن و میانسال هستند به کلانتری مراجعه و متهم را شناسایی کرده‌اند، گفت:‌ متهم از افراد سابقه‌دار در امر سرقت است که پیش از این نیز به جرم سرقت روانه زندان شده بود.

وی با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری مالخر اموال مسروقه نیز در حال انجام است، اظهارکرد: برای متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد پس از تکمیل تحقیقات و شناسایی دیگر مالباختگان روانه دادسرا خواهد شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا