اجتماعی

سالی ۵ درصد به جمعیت استان تهران اضافه می شود/جمعیت بیش از ۱۸ میلیونی تهران با احتساب اتباع

سالی ۵ درصد به جمعیت استان تهران اضافه می شود/جمعیت بیش از ۱۸ میلیونی تهران با احتساب اتباع

استاندار تهران با تأکید بر اینکه بازآفرینی یک اصل است و در تهران باید به نهضت بازآفرینی و بازسازی توجه جدی شود، به جمعیت تهران اشاره کرد و گفت: امروز با احتساب اتباع حدود ۱۸ و نیم تا ۱۹ میلیون جمعیت در تهران داریم.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سی و چهارمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران به ریاست علیرضا فخاری استاندار تهران و با حضور آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران و دیگر مسئولان برگزار شد.

 

فخاری در این جلسه ضمن تبریک میلاد حضرت علی(ع) و دهه فجر با اشاره به تعبیر اولیه بازآفرینی یعنی چگونگی شکل‌گیری بافت های فرسود اظهار کرد: مردم در تأمین نیازمندی‌هایشان از جمله در حوزه مسکن جلوتر از دستگاه ها هستند، از اینرو غفلت ما زمینه ساخت و سازهای ناایمن و ناکارآمد را فراهم می کند و باید در این حوزه ورود جدی داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: برخورداری های تهران زمینه مهاجرت را فراهم می کند و امروز با احتساب اتباع حدود ۱۸ و نیم تا ۱۹ میلیون جمعیت در تهران داریم و سالی حدود ۵ درصد به جمعیت استان اضافه می شود که این امر قابل توجه و تأمل است.

 

استاندار تهران با تاکید بر برگزاری و پیگیری مستمر جلسات ستاد بازآفرینی استان و شهرستان ها عنوان کرد: ساخت مسکن در اطراف تهران به جهت تامین زیرساخت ها و امکانات عملا پروسه زمان‌بری است و به جای آن تمرکز اقدامات در بافت های فرسوده مفیدتر خواهد بود.

 

فخاری به لزوم نظم دهی، تلفیق اطلاعات و داده ها در حوزه بازآفرینی به منظور تدقیق در نظارت ها اشاره کرد و گفت: در زمینه برنامه و بودجه حوزه بازآفرینی و ارائه میزان عملیاتی شدن برنامه ها توسط دستگاه ها و سنجش سطح رضایتمندی مردم، دبیرخانه ستاد فعالانه عمل کند.

 

وی تاکید کرد: بایستی برای جبران کاستی ها در حوزه مسکن بر مبنای توزیع جمعیت، شناور کردن جمعیت، استانداردسازی سازه ها و رفع نیازمندهای حوزه شهری و روستایی اقدام کنیم.

 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: بازآفرینی یک اصل است و در تهران باید به نهضت بازآفرینی و بازسازی توجه جدی شود و برای حفظ هویت محلات در جاهایی که ظرفیت وجود دارد تراکم افزایش یابد.

 

فخاری به لزوم تشویق سازندگان در محلات بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: دبیرخانه ستاد با نظر مشورتی کارشناسان و افراد صاحب نظر نسبت به ارائه مدل تشویقی برای سازندگان اقدام کنند تا بسته مذکور در اختیار شهرداری های استان قرار گیرد و مبنای عمل شود.

 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا