استان ها

سامانه «پشتیبان تصمیم گیری» به کمک محیط زیست تهران می‌آید

زهرا برزگر رئیس گروه محیط زیست مرکز مطالعات شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری مجله تفریحی زیباروز از اجرای یک پروژه تحت عنوان «سامانه پشتیبان تصمیم گیری محیط زیست شهر تهران» که به اختصار به آن DSS گفته می‌شود از سوی این مرکز خبر داد و گفت: این سامانه محیط زیستی در سه حوزه  آب، انرژی، فضای سبز  داده های جمع آوری شده را ساماندهی می‌کند.

به گفته این کارشناس این اپلیکیشن ساده برای مدیران شهری هر منطقه و ناحیه شهر تهران قابل استفاده خواهد بود. تا بتوانند تصمیم سازی بهتری در حوزه محیط زیست داشته باشند.

برزگر افزود: مدیران شهری از طریق این نرم افزار می‌توانند اثرات تصمیماتشان را ببینند و بنابراین این سامانه در تصمیم سازی ها و حفظ محیط زیست شهری بسیار موثر است.

مدیرگروه محیط زیست مرکز مطالعات شهرداری تهران با اشاره به اینکه این اپلکیشن داده‌های خام متعدد و گسترده را تحلیل می‌کند، اظهار داشت: ۲۴ پارامتر اصلی محیط زیست و زیر شاخه های هرکدام از آنها در بازه‌های زمانی و مکانی متعدد در این سامانه تجمیع شده و تصمیم سازی را برای مدیران شهری میسر می‌کند، به عنوان مثال با تبدیل کاربری یک زمین چه عواقبی برای محیط زیست آن منطقه دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا