حوادث

سانحه ریلی مرگبار در هند؛ ده‌ها جسد هنوز شناسایی نشده‌اند

چند روز پس از کشته شدن ۲۷۵ نفر در مرگبارترین سانحه ریلی حداقلِ در دو دهه اخیر در هند، مقامات این کشور از خانواده ها درخواست کرده‌اند تا در شناسایی ده‌ها جسد که در بیمارستان‌ها و سردخانه‌ها نگهداری می‌شوند به آن‌ها کمک کنند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز به نقل از الجزیره، این فاجعه روز جمعه در ایالت «اودیسا»ی هند پس از آن رخ داد که یک قطار مسافربری با یک قطار باری ثابت برخورد کرد، از روی ریل منحرف شد و با قطار دیگری که در جهت مخالف در حال عبور بود، برخورد کرد.

یک مقام ارشد وزارت بهداشت هند به خبرگزاری رویترز اعلام کرد که تا عصر روز دوشنبه، حدود ۱۰۰ جسد هنوز شناسایی نشده بودند.

یکی از مقامات بهداشتی ایالت اودیسا نیز اظهار کرد که مقامات در تلاش برای تهیه محفظه‌های نگهداری برای کمک به حفظ اجساد هستند.

فردی که از بستگان یکی از قربانیان این حادثه است در این باره گفت: ما هیچ گزینه ای نداریم جز اینکه آزمایش DNA انجام دهیم تا مشخص شود جسد متعلق به چه کسی است؛ کل این فرآیند واقعاً طولانی است. من امیدوارم که بتوانیم جسد را به زودی دریافت کنیم.

این حادثه هرچند یکی از مرگبارترین سوانح ریلی در هند به شمار می‌رود اما بدترین آنها نبوده است؛ در سال ۱۹۸۱ در حادثه خروج قطار از ریل در ایالت «بیهار» و سقوط به رودخانه، حدود ۸۰۰ نفر از مسافران جان خود را از دست دادند.

راه آهن هند، روزانه بیش از ۱۳ میلیون نفر را در این کشور جا به جا می‌کند اما انحصار دولتی و همچنین قدیمی بودن زیرساخت‌ها باعث شده تا وقوع چنین حوادث مرگباری در هند به یک اتفاق رایج در این کشور تبدیل شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا