فرهنگ و هنر

سردار فضلی: شهید چمران پرچمدار انقلاب در بزنگاه ها بود

مجله تفریحی زیباروز/ مرکز معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سردار شهید دکتر چمران پرچمدار انقلاب اسلامی در اماکن تاریخی نظام بود.

امیر سرتیپ علی فضلی دوشنبه 30 خردادماه در مراسم چهل و یکمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران در مسجد انقلاب ساوه گفت: شهید چمران یار وفادار انقلاب و امام بود و فراموش نکرد. خدا یک لحظه الگوی میدانی برای افراد مختلف.

وی گفت: اگر عمر ظاهری شهید چمران در انقلاب اسلامی و ولایتمدار با هدف خدمت به مردم چندان طولانی نیست، اما نحوه خدمت او عمیق و سطحی نیست و برای الگوبرداری نیاز به مطالعه دقیق دارد.

وی افزود: ساوه مهد بزرگان، علما، مشاهیر و مجاهدانی چون شهید چمران است که کارگزاری کامل است و علاوه بر شخصیت علمی برجسته بین المللی، دارای شخصیت و ادبیات اخلاقی چند بعدی و تشکیلاتی است. او هرگز ظاهری روزمره نداشت.

سردار فضلی با اشاره به اینکه کشور در ابتدای پیروزی انقلاب توسط دو جبهه جنگ داخلی و خارجی اداره می شد، گفت: شهید چمران در زمانی که هر دو منافق و معاند هستند توانست با روحیه جهادی این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارد. پدید آمده اند. در آن زمان تشخیص حق و باطل مانند تیغ شمشیر بود و دعوا در آن زمان بسیار حساس بود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: شهید چمران در زندگی پربرکت خود هرگاه گوشه ای از انقلاب مورد تهدید قرار می گرفت از حضور جهادی خود برای دفاع از انقلاب استفاده می کرد.

وی با بیان اینکه مردم پایه و اساس انقلاب اسلامی هستند، گفت: شخصیت کم نظیر شهید چمران با تجربه غنی با کمک مردم به عنوان رکن اصلی انقلاب برای سازماندهی نیروهای انقلابی در داخل و خارج از کشور برای پاسداری از مکتب اسلام. نمونه اش گروهک ضدانقلاب پاوه بود.

وی با بیان اینکه شهید چمران یک اجرای مستقل و کار فردی نیست، گفت: شهید چمران با درک صحیح از اوضاع و احوال و دشمن استکبار در مکتب امام حضور در جبهه را به صورت ساختاریافته آموخت و به وجود آورد. ستاد جنگ های نامنظم

وی افزود: سردار شهید دکتر چمران هیچ گاه از راه ولایت خارج نشد و آن را مایه خشنودی الهی در رضایت مردم می دانست و بر همین اساس تا آخرین لحظه عمر خود از خدمت به مردم دست برنداشت.

سردار فضلی افزود: شهید چمران مردی ایثارگر و جهادگر بود و توجه به آرمان های اسلام، دین و رهبری را حجت خود می دانست و پایبند به مبانی و تاکید بر اهداف انقلاب از جمله فقرزدایی بود. استقلال، خدمت صادقانه و رضای الهی. او در فعالیت های نظامی و سیاسی خود به کار گروهی اعتقاد داشت و با کسانی که اصول نظام را نادیده می گرفتند سازش نداشت. او در فعالیت های سیاسی شجاع و شجاع بود و امنیت ایران اسلامی را تامین کرد.

وی بیان کرد: شهید چمران حضور همه جانبه خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرد و در عین حال با جایگاه علمی در سنگر نظامی میدان دفاع از ارزش ها بود و در نهایت با پیروزی در همه عرصه ها به شهادت بزرگی نائل شد. .

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، امام جمعه ساوه نیز در این مراسم گفت: غیرت و مردانگی باعث شد که جنگ هشت ساله با پیروزی ملت ایران به پایان برسد. رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با غیور به دفاع از آب و خاک پرداختند و بدین ترتیب برای حفظ غیرت گام برداشتند.

حجت الاسلام جعفر رحیمی افزود: توصیه اسلام این است که غیرت داشته باشید و با آن روحیه از اسلام و مکتب دفاع کنید.

وی با اشاره به اینکه شهدا حماسه و عرفان را آموختند، تصریح کرد: شهید چمران مظهر حماسه و عرفان بود و ذات اقدس الهی محسوب می شد و باید از زندگی او الگو گرفت.

بر اساس این گزارش، پخش سرود و نماهنگ، تجلیل از همرزمان شهید چمران و جمعی از اساتید بسیجی و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود که با استقبال باشکوه مردم ساوه برگزار شد.

گفتنی است سی و یکمین هورداد سالروز شهادت سردار شهید دکتر مصطفی چمران، فرمانده جنگ های نامنظم دفاع مقدس، دانشمند فرزانه، معلم فداکار، عارف مبارز و سردار رشید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

سردار شهید دکتر چمران ظهر 30 خرداد 1360 در روستای «دهلاویه» در حوالی سوسنگرد بر اثر خمپاره دشمن به شهادت رسید.

روستای چمران از توابع نوبران شهرستان ساوه زادگاه دکتر چمران پدر سردار شهید است. هر ساله در شهر ساوه و روستای چمران به یاد او آیین های متعددی برگزار می شود.

سردار فضلی: شهید چمران پرچمدار انقلاب در بزنگاه بود

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا