فرهنگ و هنر

سردار کارگر: نباید رویکرد انحصاری در راهیان نور داشته باشیم

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: بسیاری از جوانانی که شاید از نظر ظاهری و اعتقادی نامتعارف بودند با ماندن در مناطق عملیاتی دفاع مقدس متحول شدند. دوران، و اساس زندگی آنها تغییر اساسی کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، سردار بهمن کارگر در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت تبیین جایگاه فرهنگ دفاع مقدس در بین جوانان کشور، تصریح کرد: این نشست در راستای توسعه، تعمیق است. و برگزاری هرچه باشکوه اردوهای راهیان نور دانش آموزی برگزار می شود و امیدواریم با همکاری و هم افزایی بتوانیم گام های بلندی در این زمینه برداریم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: وزارت آموزش و پرورش به دلیل ارتباط مستقیم با جوانان، نهادی ارزشمند، انسانی، فرهنگی و اثرگذار در عرصه های مختلف اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود. و نسل جوان جامعه امروزه با احتساب کودکان پیش دبستانی، جمعیت دانش آموزی در کشور حدود 20 میلیون نفر است. بدون شک امروز وزارت آموزش و پرورش مهمترین و موثرترین نهاد در عرصه تعلیم و تربیت آینده سازان کشور به شمار می رود که باید با برنامه ریزی دقیق و کامل از این فرصت ارزشمند و مهم نهایت استفاده را برد.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور همکاری و هم افزایی دو نهاد آموزشی را زمینه ساز حفظ کار و نشر ارزش دفاع مقدس در عرصه ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و مقاومت عنوان کرد. و خاطرنشان کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای حمایت از توسعه اردوهای راهیان نور داعشیری از همه ظرفیت ها استفاده می کند و آماده همکاری با مجموعه ارزشمند وزارت آموزش و پرورش است. در این رابطه.

سردار کارگر با اشاره به اینکه امروز دشمنان نظام اسلامی ذهن و اندیشه جوانان ما را در بستر فضای مجازی هدف قرار داده اند، ادامه داد: نقش آموزش و پرورش و سایر نهادهای فرهنگی و آموزشی در این زمینه قابل تامل است و ما همه باید در این فرآیند احساس مسئولیت کنند و رویکردی وظیفه محور داشته باشند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یادآور شد: «جهاد تبیین» و بهره برداری از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس یکی از راه های مقابله با جنگ شناختی دشمن است. قرار گرفتن در فضای معنوی «راهیان نور» که انسان را می سازد و روح را بهبود می بخشد، انقلابی درونی در افراد ایجاد می کند. بسیاری از جوانان که شاید از نظر ظاهری و اعتقادی نامتعارف بودند با حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس متحول شدند و اساس زندگی آنها تغییر اساسی کرد.

سردار کارگر گفت: دفاع مقدس، شهدا، ایثارگری ها و ارزش هایی که بر آن تأثیر می گذارد متعلق به همه اقشار، اصناف و احزاب جامعه است. در حوزه اردوهای راهیان نور نباید دسترسی انحصاری وجود داشته باشد و باید فضایی ایجاد کنیم که همه افراد حتی با ظاهر و طرز فکر متفاوت بتوانند در این اردوها شرکت کنند. چرا که میزبان واقعی در این عرصه شهدا هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا