اقتصادی

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری در طرح‌های بهینه‌سازی صنایع پالایشی

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ۱۵ میلیارد دلار تاکنون به طرح‌های بهینه‌سازی صنایع پالایشی اختصاص داده شده است و افزون بر این به ۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری دیگر در طرح‌های ارتقای کیفی‌ نفت کوره نیاز داریم.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، جلیل سالاری امروز در آیین کاشت  ۵۰۰ هزار نهال در شرکت‌های زیرمجموعه پالایش و پخش با بیان اینکه هم‌افزایی بین صنعت و منابع طبیعی ایجاد شده است، اظهار کرد: همسو با دستور مقام معظم رهبری برای کاشت یک میلیارد نهال در کشور تا چهار سال آینده بر اساس تفاهم‌نامه با وزارت جهاد کشاورزی ۵۰۰ هزار اصله نهال در صنایع پالایشی کشور غرس خواهد شد که امیدواریم این عدد در سال‌های آینده به ۵ میلیون اصله برسد.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با همکاری و هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی در محیط‌های فراعملیاتی نیز درخت بکاریم که این اقدام تاکنون در پالایشگاه امام خمینی شازند اجرایی شده است و در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس نیز به‌زودی اجرایی می‌شود، گفت: گسترش فضای سبز تأسیسات پالایشی به موازات تولید و عرضه و دیگر اقدام‌های اجتماعی ما انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه یکی از مسئولیت‌های اجتماعی ما افزایش رعایت سرانه فضای سبز در حوزه محیط زیست است، تصریح کرد: درباره مصرف انرژی در شرکت‌های پالایشی تاکید کرد: به‌صورت کلی در ۱۰ پالایشگاه کشور روزانه ۱۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌شود، در حالی که مقدار مصرف شهر گاز تهران به تنهایی روزانه نزدیک به ۱۰۰ تا ۱۰۵ میلیون مترمکعب است.

سالاری با بیان اینکه در حوزه درون‌ سازمانی تلاش شده است گازهای مشعل پالایشگاه‌ها را به‌صورت کامل خاموش کنیم و در دفع لجن، کیفی‌سازی و افزایش سرانه فضای سبز در حد استانداردهای تکلیف‌ شده وظایف خود را انجام دادیم، گفت: در بخش حمل‌ونقل جوان‌ترین ناوگان حمل‌ونقل سنگین در صنایع را داریم، ۸۰۰۰ خودرو حمل فرآورده جوان تجهیز شده و مجهز به تجهیزات طرح کهاب هستند و تلاش مجموعه این است که استانداردها را در این زمینه رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه در گذشته در حوزه پدافند غیرعامل، فضای سبز، نیروی عملیاتی و آبیار سمت داشتیم که این موضوع نشانه اهمیت زمینه مسئولیت‌ اجتماعی است، گفت: امیدواریم اقدام‌های این‌چنینی در آینده این صنعت در زمینه حفظ محیط زیست گامی تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا