فرهنگ و هنر

سفیر ایران در عراق: زائران ایرانی از طریق اقلیم کردستان وارد عراق نشوند

سفیر ایران در عراق تاکید کرد: زائران ایرانی هرگز نباید از طریق منطقه کردستان وارد شهرهای زیارتی عراق و مناطق جنوبی عراق شوند ، زیرا این اقدام نقض قوانین عراق محسوب می شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، ایرج مسجدی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی برای شرکت در راهپیمایی باید از طریق مرز هوایی وارد عراق شوند ، خاطرنشان کرد: طبق توافقات صورت گرفته ، زائران هنگام بازگشت هنگام بازگشت می توانند از طریق مرز زمینی مهران وارد کشور شوند. اما برای سفر به عراق ، آنها باید از مرز هوایی گزارش دهند.

یک دیپلمات ارشد ایرانی در عراق تاکید کرد که حجاج ایرانی نباید از مناطق جنوبی عراق و شهرهای نجف و کربلا برای بازدید از موکب اربعین حسینی در آن سوی مرزهای اقلیم کردستان وارد شوند ، چرا که طبق قانون وارد منطقه آب و هوایی می شوند. عراق در شمال عراق و اقلیم کردستان محدود به تحرک است و افراد مجاز به نقض قوانین عراق نیستند که وارد جنوب عراق شوند و به شهرهای آن منطقه سفر کنند ، و در صورت وقوع چنین تخلفی ، ممکن است حجاج با درگیری با سیستم امنیتی عراق و سیستم اجرای قانون و ایجاد مشکل برای آنها.

وی افزود: مردم برای ورود به اقلیم کردستان مشکلی ندارند اما ورود به این منطقه مجوزی نیست که بخواهیم وارد شهرهای نجف و کربلا شویم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا