فرهنگ و هنر

سه هنرستان جدید هنرهای زیبا در سال تحصیلی جدید

به گزارش شفاف، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری در این خصوص گفت: بر اساس سیاست توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه هنرستان های هنرهای زیبا و مراکز آموزش هنری. در دوره جدید و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد در این زمینه مقرر شد در هر استان حداقل دو هنرستان هنرهای زیبا برای پسران و دختران ایجاد شود.

اسماعیلی افزود: در راستای اجرای این سیاست از ابتدای دولت سیزدهم 9 هنرستان جدید در استان های مختلف راه اندازی شد و در ابتدای سال تحصیلی جدید 3 هنرستان دیگر به مجموعه هنرستان های هنرهای زیبا در کشور. هنرستان هنرهای زیبای دخترانه اهواز، هنرستان هنرهای زیبای خرم آباد و هنرستان هنرهای زیبا پسران کاشان 3 هنرستانی هستند که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید از مهرماه امسال فعالیت خود را آغاز کردند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری تصریح کرد: از ابتدای شروع به کار این 3 هنرستان جدید از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 12 هنرستان جدید تاسیس شده است که در راه اندازی هنرهای زیبا رکورددار است. هنرستان ها . وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد هنرستان های هنری در کل کشور به 60 هنرستان رسیده است و با تداوم انشالله روند توسعه کمی و کیفی هنرستان ها در سال های آینده ادامه خواهد داشت.

همچنین اسماعیلی تاکید کرد: توسعه رشته های هنری هنرستان ها نیز در دستور کار قرار دارد و در سال تحصیلی جدید 11 رشته در رشته های موسیقی، گرافیک، نقاشی و انیمیشن در هنرستان های هنرهای زیبا راه اندازی شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا