عمومی

سیاست‌های دولت عامل اصلی افزایش قیمت مسکن در کشور است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی احمدلو در گفتگو با خبرنگار آنلاین ، اظهار داشت: عدم تعادل عرضه و تقاضا به دلیل مشکلات ساخت و ساز باعث گرانی و تورم در این زمینه شده است. البته دولت باید با جدیت وارد عمل شود و مشکلات مسکن و تورم را در این زمینه کنترل کند.

وی با بیان اینکه تهیه زمین مناسب به انبوه سازان و کنترل دقیق بازار مسکن از جمله راهکارهای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن است ، افزود: از آنجا که مسکن در کشور کالایی محسوب می شود ، با راه حل پیشنهادی 30 درصد قیمت مسکن کاهش می یابد. تبدیل می شود. در غیر این صورت دلالان و سودجویان به دنبال سرمایه گذاری در بازار آشفته مسکن خواهند بود و این افزایش قیمت ادامه خواهد داشت.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک در قسمت دوم سخنان خود با بیان اینکه رسالت مشاوران املاک ارائه خدمات به مردم است ، افزود: اتحادیه مشاوران املاک به دلیل نداشتن ابزار مناسب نمی تواند قیمت را وارد کند. از طرف دیگر ، به دلیل ضعف قانون اصناف ، این صنف نمی تواند نظارت کافی و لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت آپارتمان داشته باشد.

احمدلو ادامه داد: برای حل مشکل اصناف باید مجلس وارد آن موضوع شود و اصلاحیه قانون اصناف را در دستور کار خود قرار دهد.

وی تأكید كرد: البته تنظیم كنندگان نیز باید جدی وارد این بخش شوند. برای جلوگیری از بزرگ شدن محوطه در حال رشد.

احمدلو دلیل دیگر افزایش غیر معقول قیمت آپارتمان در اراک را محدودیت شهر اراک و غیر قابل قبول بودن افزایش فضای شهری و محدودیت ساخت و سازهای بلند عنوان کرد.

دکمه بازگشت به بالا