فرهنگ و هنر

شانس سینمای ایران در جوایز اسکار چقدر است؟

قانون جدید آکادمی ممکن است شانس درخشش نمایندگان سینمای ایران در رده بهترین فیلم بین المللی اسکار در سال 2021 را افزایش دهد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد امسال به دلیل شرایط اپیدمی ویروس کرونا ، رای گیری مقدماتی برای رده بهترین فیلم بین المللی به صورت مجازی برگزار می شود و تعداد فیلم های برگزیده از 10 فیلم به 15 فیلم افزایش یافته است. .

امسال بیش از 90 کشور فیلم های منتخب خود را برای رقابت در گروه بهترین فیلم بین المللی اسکار معرفی کردند و فیلمبرداری ایران “خورشید” ساخته مجید مجیدی را به عنوان نماینده رسمی آن در جشنواره فیلم ونیز معرفی کرد. جوایز انتخاب شده

فیلم مجیدی در بخش رقابت ونیز در سال 2020 و یکی از نامزدهای شیر طلایی ارائه شد و سرانجام برای روح الله زمانی جایزه “مارچلو ماسترویانی” بهترین بازیگر این جشنواره را از آن خود کرد. اکنون با افزایش تعداد فیلم های کوتاه به 15 فیلم ، احتمال قرار گرفتن سینمای ایران در این لیست نیز افزایش یافته است.

مجیدی که با فیلم “بچه ها از بهشت” در سال 1998 به عنوان اولین فیلم ساز ایرانی معرفی شد که در رشته بهترین فیلم خارجی زبان نامزد شده است ، این فرصت را دارد تا برای دومین بار فیلم خود را به عنوان یکی از بهترین فیلم های بین المللی سال معرفی کند. دیدن.

مجله ورایتی پیش از این لیستی از 10 بهترین شانس برای کسب اسکار بین المللی 93 بهترین فیلم را منتشر کرده و مقام نهم را فیلم “خورشید” به کارگردانی “مجید مجیدی” نماینده ایران در این دوره از اسکارها به خود اختصاص داده است.

در این پیش بینی ، “دور دیگری” به کارگردانی “توماس وینتربرگ” ، نماینده دانمارک در این دوره از اسکارها ، به عنوان اولین شانس برای کسب اسکار بین المللی در سال 2021 و “من دیگر اینجا نیستم” توسط “فرناندو فرایاس” ارائه شد ( مکزیک) ، “ما دو نفر” ساخته فیلیپ منگتی (فرانسه) ، “خواهر کوچک من” به کارگردانی استفانی چت و ورونیکا ریموند (سوئیس) و “شب پادشاهان” ساخته فیلیپ لاکوت (ساحل عاج) “رفقای عزیز” به کارگردانی آندری کنچالوفسکی (روسیه) ، “کجا میروی آیدا؟” یاسمیلا اوبانیچ (بوسنی و هرزگوین) ، “خورشید” ساخته چانگ مونگ هونگ (تایوان) ، “خورشید” ساخته مجید مجیدی (ایران) و “شارلاتان” ساخته آگنیتسکا هولند (جمهوری چک) شانس اصلی این شاخه معرفی می شود.

اسکات فینبرگ از هالیوود ریپورتر ، تحلیلگر فیلم برنده جایزه ، آخرین پیش بینی های اسکار بهترین فیلم بین المللی را در سال 2021 (“دور دیگری” (دانمارک) ، “دیگر اینجا نیستم” (مکزیک) ، “دو نفر از ما”) (فرانسه) پیش بینی کرد. “رفقای عزیز” (روسیه) و “جمعی” (رومانی) به عنوان 5 فیلم برتر در این زمینه ، و “خورشید” نماینده سینمای ایران به همراه “شب پادشاهان” (ساحل عاج) ، “خواهر کوچک من” (سوئیس) است. ) ، “سیب” (یونان) ، “کجا می روید آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین) ،” شارلاتان “(جمهوری چک) ،” شب “(ایتالیا) ،” یک خورشید “(تایوان) و” عامل جاسوسی “(شیلی) در میان شانس اصلی قرار گرفتن در لیست کوتاه اسکارهای 2021 است.

لیست کوتاه نامزدهای بهترین گروه بین المللی فیلم در 93 امین جوایز اسکار در تاریخ 9 فوریه اعلام خواهد شد.

نامزدهای نهایی اسکار برای سال 2021 در تاریخ 15 مارس (25 مارس) اعلام می شود و مراسم اختتامیه 93 امین جوایز اسکار در تاریخ 25 آوریل 2021 (6 مه 1400) برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا