ورزشی

شاگردان شمسایی، تایلند را هم گلباران کردند/ ایران – ژاپن، تکرار فینال ۲۰۱۸

تیم فوتسال ایران با برتری 5 بر صفر مقابل تایلند فینالیست جام ملت های فوتسال آسیا شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، تیم فوتسال ایران در دومین دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های فوتسال 2022 آسیا از ساعت 20:30 در ورزشگاه سعد عبدالله کویت به مصاف تایلند رفت. تا به فینال این مسابقات راه یابد و در این مرحله حریف ژاپن شود.

حسین طیبی، محمدحسین درخشانی (2 گل) و مسلم اولاداقباد (2 گل) برای ایران گلزنی کردند.

نیمه اول

ملی پوشان فوتسال ایران بازی را بسیار تهاجمی آغاز کردند و در ثانیه ۴۹ با پیگیری خوب سعید مومنی و ضربه پایانی حسین طیبی موفق به زدن گل اول شدند. بعد از آن 5 دقیقه این تایلند بود که صاحب توپ و میدان شد و چند موقعیت نیمه نیمه را در دروازه مومنی ایجاد کرد. محمدحسین بازیار اولین اخطار این دیدار بود که در دقیقه 6 از داور کارت زرد گرفت. در دقیقه 7 بازی سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت می کند. یک دقیقه بعد حسین طیبی با پیگیری خوب مومنی می توانست به گل برسد اما دروازه بان تایلندی این موقعیت تک به تک را نجات داد.

در دقیقه 9 سعید مومنی از فرصت بسیار خوب مهاجمان تایلندی استفاده کرد و چند ثانیه بعد سالار آقاپور روی پاس زیبای اولادقباد نتوانست گل دوم را به ثمر برساند. پس از آن مسابقه دقایقی آرام دنبال شد. حمزه کدخدا به دلیل بی احترامی به منطقه آگوستا توسط داور استرالیایی کارت زرد گرفت. واکنش فوق العاده سعید مومنی در دقیقه 15 بعد از اشتباه رفیعی پور مانع از باز شدن دروازه ملی پوشان شد.

در 5 دقیقه پایانی نیمه اول دفاع تایلند با وجود ضربه های طیبی، درخشانی و آقاپور مانع از زدن گل دوم ایران شد و شاگردان شمسایی با برتری یک بر صفر به رختکن رفتند.

نیمه دیگر

باز هم ایران این نیمه را با گل آغاز کرد و در دقیقه 2 نیمه دوم محمدحسین درخشانی با ضربه سر زیبای آقاپور توانست اختلاف را به دو برساند. دو دقیقه بعد مسلمان اولاداقباد پس از دریافت توپ از آقاپور و پاس رفیعی پور به زیبایی دروازه تایلند را باز کرد تا ایران 3 بر صفر پیش بیفتد تا سرمربی تایلند مجبور به استراحت شود. در ادامه درخشش مومنی باز هم دروازه ایران باز نشد و شماره 8 تایلند در دقیقه 7 نیمه دوم با کارت زرد جریمه شد.

یک حرکت تیمی فوق العاده و یک و دو اولاداقباد و رفیعی پور باعث شد اولادقباد گل دوم خود و گل چهارم ایران را به ثمر برساند. کمتر از یک دقیقه بعد و دوباره شبیه به گل دوم، محمدحسین درخشانی موفق شد روی پاس آقاپور گل دوم خود و پنجمی ایران را به ثمر برساند. آبی پوشان پس از این گل تایلند را وارد میدان قدرت کردند. حدود 5 دقیقه به سود تایلندی ها نشد و نتوانستند دروازه مومنی را باز کنند. در 5 دقیقه پایانی سینا پرکاس به جای مومنی روی دروازه ایران ایستاد.

قدرت بازی تایلندی ها در 2 دقیقه پایانی بی فایده بود تا حریف سامورایی ها در فینال جام ملت های فوتسال آسیا با برتری 5 بر صفر مقابل تایلند، ایران شود.

تیم فوتسال ایران روز شنبه در دیدار فینال به مصاف ژاپن می رود.

ترکیب اصلی ایران این بود: سعید مومنی، مسلم اولاد قباد، حسین طیبی، محمدحسین درخشانی و سالار آقاپور.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا