ورزشی

شایعات نگران‌کننده پیرامون تیم ملی و اسکوچیچ؛ لطفا تکذیب کنید

آفتابنیوز:

تیم ملی فوتبال ایران باید در دور دوم رقابت های جام جهانی 2022 و جام ملت های 2023 ، به ترتیب در 17 و 22 اکتبر و 21 و 27 اکتبر ، بازی های باقی مانده را مقابل هونگ کنگ ، کامبوج ، بحرین و عراق انجام دهد.

اولین اردوی تیم ملی باید در سپتامبر و با حضور دراگ اسکوشیچ برگزار شود. یک مسابقه دوستانه برابر ازبکستان به طور قطع در اردو برگزار می شود و احتمالاً مسابقه دوم برای تیم ملی آماده خواهد شد. در حالی که کادر فنی تیم ملی در حال تماشای مسابقات لیگ هستند و به نظر می رسد همه چیز پایدار و در شرایط خوبی است ، حوادث نگران کننده ای بین اسکوشیچ و مسئولان فدراسیون فوتبال اتفاق می افتد که اگر به سرعت حل نشود ، می تواند منجر به تبدیل آینده در بحران های اساسی شود. امیدواریم همه این شایعات قطعاً رد شود!

برنامه نمایندگی دوگانه

اگرچه در بالا گفتیم که تیم ملی باید در ماه های سپتامبر و اکتبر اردوها و مسابقات را برگزار و حفظ کند ، اما هنوز تاریخ دقیق شروع اردوها مشخص نشده است. برنامه متراکم مسابقات باشگاهی ابهاماتی را در برنامه تیم های ملی ایجاد کرده است ، به همین دلیل اسکوشیچ نگران است. نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا از پایان ماه سپتامبر در لیگ قهرمانان آسیا قرار می گیرند و بین این رقابت ها و برنامه های تیم ملی اختلال ایجاد می شود. اسکوچیچ می خواهد برنامه دقیق تیم خود را در اسرع وقت بداند. حدود دو ماه تا اولین بازی رسمی است.

یک چالش احتمالی با باشگاه ها و داستانی درباره لژیونرها

همانطور که گفتیم در لیگ قهرمانان اروپا چهار نماینده داریم که از این تعداد سه تیم استقلال ، پرسپولیس و سپاهان چند بازیکن اصلی در تیم ملی دارند. هنوز مشخص نیست این تیم ها تا چه مدت در لیگ قهرمانان اروپا بازی خواهند کرد. آنها مسابقات خود را از 15 سپتامبر آغاز می کنند و سپس این بازی ها در ماه اکتبر ادامه می یابد. از طرف دیگر ، اسکوشیچ با توجه به اینکه او به تازگی کار خود را آغاز کرده است ، باید کاملاً در دسترس او باشد تا بتوانند افکار خود را انجام دهند. به یاد داشته باشید که بخش قابل توجهی از اعضای تیم ملی لژیونرها هستند و این بازیکنان نمی توانند در هر زمان به غیر از تاریخ فیفاادی به اردوی تیم ملی بیایند و در این شرایط حضور بازیکنان محلی بسیار مهم است ، اما اگر اعضای محلی کاملاً خوب باشند ، اسکو نبود. ، مطمئناً با چالش های دشوار روبرو خواهید بود. از طرف دیگر ، عدم حضور بازیکنان خانگی ممکن است به ضرر آنها باشد و آنها ممکن است خود را در لیست نهایی کسانی که به طور کامل در اردوگاه ها حضور داشته اند بیابند.

عدم استقلال اسکوچیچ در دعوت بازیکنان

می توان شنید که یکی از مهمترین موضوعاتی که اسکوشیچ را ناراحت کرده است ، فشارها و رایزنی هایی است که وی از طریق افراد مختلف به طور مستقیم و غیرمستقیم از افراد بی اهمیت به منظور دعوت برخی از بازیکنان به تیم ملی دریافت می کند. اسکوچیچ از این موضوع بسیار ناراحت است و موضوع را با بستگانش به اشتراک گذاشت. بدون شک ، بسیاری منتظرند که اولین سرشماری اسکوچیچ فاش شود. این تازه کار احتمالاً در فهرست قرار دارد ، اما این واقعیت که می خواهد فشار بیاورد و استقلال 100٪ اسکو را در این زمینه نقض کند یکی از موضوعات مورد توجه است و فدراسیون باید آرامش لازم را برای مربی خود ایجاد کند.

داستان صنعت نفت آبادان

اسکوچیچ در مورد صنعت نفت شکست خورد و باشگاه مجبور است مبلغ قابل توجهی بپردازد. سرمربی تیم ملی کرواسی انتظار داشت که فدراسیون در این رابطه با او همکاری کند و تا پایان از حمایت فدراسیون برخوردار باشد و باشگاه صنعت نفت را ترغیب کند که حق خود را رها کند ، اما این اتفاق نیفتاد. اسكوچيك نسبت به فدراسيون اعتراض كرد. اما تاکنون او مجبور شده 140،000 دلار به باشگاه آبادانی بپردازد.

وضعیت ناشناخته کریم باقری

اسکوچیچ کریم باقری را یا به دلخواه خود یا به توصیه اتحاد ، به عنوان یکی از دو معاون ایرانی خود انتخاب کرد. دو طرف توافق کردند که باقری پس از پایان لیگ به تیم ملی بپیوندد ، اما شیوع ویروس کرونا و تمدید مسابقات باعث اختلال در برنامه ها شد و اکنون مشخص نیست که آیا باقری را در تیم ملی خواهیم داشت یا خیر. دیگر دستیارهای Skucic ، ایرانی و خارجی کار خود را آغاز کرده اند ، اما هیچ خبری درباره مربی فعلی پرسپولیس وجود ندارد و هنوز مشخص نیست که باقری ها پس از پایان فصل برای پرسپولیس که تا ماه اکتبر ادامه دارد چه خواهد کرد. شاید در آخرین لحظه مشخص شود که باقری به تیم ملی نخواهد پیوست و اسکوچیچ دستیار دوم دستیار ایرانی خود را قبل از شروع همکاری از دست می دهد.

در ابتدای گزارش گفته شد که امیدواریم همه این شبهات برطرف شود یا خیلی زود برطرف شوند ، در صورت صحت ، زیرا اینها اغلب مشکلات غم و ناراحتی هستند و به اصطلاح کارایی نداشت. تیم ملی فوتبال کشورمان برای گذر از این مرحله بدون هیچ مشکلی و رسیدن به فینال باید با آرامش با چهار رقیب خود روبرو شود. به این ترتیب کادر فنی تیم ملی به سرپرستی دراگ اسکوشیچ باید 100 درصد در تیم ملی متمرکز باشد و هیچ نگرانی خارجی ندارد.

به امید موفقیت تیم ملی ایران در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا و سرانجام سومین صعود پیاپی به بزرگترین ورزشگاه فوتبال جهان.

دکمه بازگشت به بالا