عمومی

شب یلدا با مجریان متفاوت

امسال ، همانند سال های گذشته ، و تا حدودی متفاوت ، کانال های مختلف سیمای برنامه های مختلف برنامه ویژه ای را برای شب یلد در نظر گرفت.

علی ضیا و فرمول 1 و یلدا
برنامه فرمول 1 برای سال های 1997 و 1998 ویژه برنامه یلدا در شبکه یک بود و علی ضیا اجرای آن را بر عهده داشت. در دو سال گذشته ، این برنامه با حضور چهره های شناخته شده برای تحویل سال پخش شده است. فرمول یک که از 31 دسامبر از شبکه One Sim پخش می شود ، امشب با موارد جدید میزبان مخاطبان است. این برنامه همچنین باید برای شب یلدا تهیه شود که احتمالاً با موارد و بخشهای مختلفی همراه خواهد بود.

از طرف دیگر ، امسال مسابقه آشپزی دستی در شب یلدا از شبکه یک سیم پخش می شود. مهران رجبی ، نادر سلیمانی و امیر کربلایی زاده سه نفری هستند که به عنوان مهمان و شرکت کننده در این مسابقه حضور ندارند بلکه به عنوان داور حضور دارند. سه خانواده به همراه پدربزرگ و مادربزرگ به این مسابقه دعوت شده اند و غذاهای سنتی را تهیه می کنند.

اولین اجرای یلدایی پورسرخ
پوریا پورسرخ که با رقابت ایرانی خود پا به عرصه وجود گذاشته است ، امسال برای اولین بار برنامه مناسبی را با این مسابقات تجربه خواهد کرد. این مسابقه که شرکت کنندگان اصلی آن افراد عادی هستند ، به مناسبت شب یلدا با حضور بازیگران ، خوانندگان و ورزشکاران پخش می شود و به مدت سه شب متوالی پخش می شود. این ویژه برنامه باید به صورت زنده پخش شود و ساختاری متفاوت داشته باشد. علاوه بر بازی های قدیمی ایرانی ، قسمت های گفتگوی محور را نیز در آنها خواهیم دید. چندین خواننده محبوب نیز در این برنامه ویژه برنامه اجرا می کنند.

مسابقات ، ویژه برنامه های یلدا کانال 3
رضا رشیدپور ، طبق روال دو سال گذشته ، امسال نیز دوباره برنامه ویژه یلدا از شبکه 3 را بر عهده خواهد داشت ، با این تفاوت که در دو سال گذشته در شب با یلدا ، اما امسال ، او یک گفتگوی ویژه روی آنتن داشت.

مسابقه این آخر هفته پنجشنبه و جمعه شب پخش می شود و اکنون باید به روش خاصی در شب یلدا نمایش داده شود. از دیگر برنامه های ویژه شبکه 3 ، مسابقه زوجین است که به میزبانی باربد بابایی برگزار می شود. این مسابقه احتمالاً با حضور تعدادی از بازیگران مجموعه ای که اخیراً از شبکه 3 پخش شده پخش خواهد شد و در آن خوانندگان نیز حضور خواهند داشت. بر این اساس ، شبکه 3 در اقدام دوم امسال تصمیم به پخش دو بازی ویژه برنامه یلدا گرفت.

شب های هنر و جلدا
سال گذشته شبکه 4 برنامه ویژه جدیدی را در شب یلدا تولید کرد و در اقدامی جالب در بخشی از برنامه از حضور بازیگران در مقابل لباس هایی مانند آفرین ابسیسی و رابعه مدنی به عنوان مجری استفاده کرد اما امسال این کانال به صورت جداگانه به آنتن ارسال می شود.

این برنامه طبق معمول بصورت زنده پخش می شود و مجریان منظم یعنی جواد مولانیا ، رضا مهدوی ، علیرضا بهرامی ، جابر قاسمعلی ، ایوب آقاخانی ، محمدرضا شرفی خبوشان و مسیحا ربیعی در برنامه حضور دارند. برنامه ای که با رویکردی خاص و رویکردی تخصصی به حوزه ادبیات و هنر روی آنتن می رود.

بازگشت “قندپهلو” و “رادیو هفت” در شب یلدا
یکی از اتفاقات جدید تلویزیون یلدا 99 بازگشت برنامه پرطرفدار رادیو هفت به شبکه آموزشی است. اولین قسمت از سری جدید برنامه ها باید پس از شش سال غیبت از تلویزیون شب یلدا پخش شود.

شبکه آموزش ویژه همچنین برنامه دیگری به نام قندپهلو را با اجرای رضا رفیع آماده کرده است و مجموعه جدیدی از این برنامه نیز قرار است به شبکه آموزش برگردد. موضوع سری برنامه های نهم این روزها مسئله مهمی خواهد بود ، کرونا و تعدادی از طنزپردازان در آن حضور خواهند داشت.

احتمال عدم حضور “دورهمی” در دورهمی یلدا
برنامه کتاب باز امسال ، مانند سال گذشته ، در شب یلد با حال و هوای دیگری پخش خواهد شد و سروش صحت و دیگر مجری ها در آن حضور خواهند داشت. حمید گودرزی ، که جایگزین پژمان بازغی در سری جدید نمایش کودکانش شد ، اجرای ویژه برنامه یلدا این مسابقه را بر عهده خواهد داشت.

این مسابقه که معمولاً در مواقع خاص میزبان افراد مشهور است ، با حضور هنرمندان نیز در شب یلدا پخش می شود. البته ساختار این مسابقه با بقیه مسابقات متفاوت است و سنت های شب جلدا در آن اجرا می شود.

سریال جدید تیراندازی که به تازگی به کنداکتور شبکه نسیم اضافه شده نیز از ویژه برنامه های این شبکه خواهد بود که توسط حامد آهنگی و مبینا نصیری اجرا می شود. در حال حاضر خبری از پخش ویژه دورهمی نیست و مشخص نیست که شبکه نسیم یکی از محبوب ترین برنامه های خود را روی آنتن خواهد داشت یا خیر.

دکمه بازگشت به بالا