عمومی

«شرم‌آور است امروز کسی در مملکت گرسنه بماند»

آیت الله شهید دکتر بهشتی در اول اردیبهشت سال 58 خطاب به کارگران جمهوری اسلامی این حزب سخنرانی کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، می توانید گزیده ای از سخنرانی شهید بهشتی را به نقل از روزنامه “فرهیختگان” بخوانید:. همه ما باید با هم کار کنیم تا از این خطر جلوگیری کنیم و قادر خواهیم بود. آیا ندیده اید که ما با همان روابط سالم و سازنده در مرحله اول انقلاب پیروز شویم؟ بدانید که با این روابط سالم و سازنده ، در مراحل بعدی نیز پیروز خواهیم شد.

من دوست دارم هرگز اجازه ندهم ترس در ذهن و قلب کارگران نفوذ کند. چه وحشتی؟ از چی میترسی؟ دشمن فقط وقتی ما را بترساند که رابطه سالمی بین ما وجود نداشته باشد. ما باید برنامه ریزی کنیم ، با هم می نشینیم ، برنامه ریزی می کنیم. ما باید نیازهای روزمره را برآورده کنیم.

به دوستانم گفتم آقا دو عدد است ، سه عدد ، چهار عدد. آنها را جدا نکنید ، آنها را به هم وابسته نکنید. در رابطه با دیگری به یکدیگر نگاه کنید ، اما به طور مستقل به آن عمل کنید. یک مسئله نیاز هر انسانی است که امروز در این کشور نیاز دارد. شرم آور است اگر کسی امروز در این کشور که در خط مقدم جمهوری اسلامی است هنوز گرسنه باشد و برای آن برنامه اعتصاب لازم است. این نباید چیزی را به تأخیر بیندازد. حتی تعلل.

برنامه دوم ساختن برنامه کاری است که روی آن کار شده ، کار نسبتاً خوبی است و امیدواریم که این طرح به زودی اجرا شود.

برنامه سوم ایجاد روابط اقتصادی سالم و بیان صریح در مورد مالکیت صنعتی و کشاورزی است که باید در اسرع وقت تدوین شود. پایه و اساس این فرمول مدت هاست که در دست ما است ، اما پایه و اساس فرمول کافی نیست. فرمول اساسی باید در رابطه با شرایط روزانه به فرمول اجرایی تبدیل شود و در دسترس همه قرار گیرد. این کار نیز در دست است و انشا Godالله مثمر ثمر و شفاف خواهد بود.

موضوع چهارم رونق اقتصاد است. هیچ جامعه ای نمی تواند بگوید من به یک اقتصاد مرفه نیاز دارم. اقتصاد راکد اقتصادی است که دارای یک اقتصاد قهقرایی و قهقرایی است و شما می دانید که این امر به مسئله مهمی به نام مدیریت صنعتی ، کشاورزی و به طور کلی حاکمیت اقتصادی مربوط می شود. “نوعی حکمرانی که در آن بهره برداری و استعمار وجود نداشته باشد بلکه حکمرانی و انضباط باشد.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا