فرهنگ و هنر

شرکت بیش از چهار هزار تن در جشنواره قرآن و حدیث خانواده‌های طلاب

مجله تفریحی زیباروز/ قم حجت الاسلام شمسی پور یکی از امتیازات جشنواره امسال را افزایش چشمگیر تعداد شرکت کنندگان دانست و گفت: سال گذشته این جشنواره با 2845 شرکت کننده برگزار شد اما امسال با برنامه ریزی و همکاری مرکز خدمات حوزه های علمیه و همکاران ما در طلاب و خانواده های المصطفی با 4094 شرکت کننده رشد صعودی داشتیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی شمسی پور معاون امور طلاب و خانواده جامعه المصطفی مصطفی با تبریک دهه مبارک فجر با تاکید بر اینکه امروزه فعالیت های فرهنگی به نوعی شعاع انوار مقدس هستیم، گفت: طلوع انقلاب.»

وی ادامه داد: 40 هزار همسر و فرزند از 14 هزار دانش آموز از کشورهای مختلف ایران جامعه هدف ما هستند و برای آنها فعالیت هایی در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، تربیتی، قرآن و حدیث در نظر گرفته ایم.

حجت الاسلام شمسی پور با اشاره به اینکه 4 هزار و 94 دانش آموز و کودک در این جشنواره شرکت کردند، افزود: 9 خانواده دانش آموز آشتیان، 352 نفر از اصفهان، 8 نفر از تبریز، 3039 نفر از قم، 60 نفر از قم، 60 نفر از گرگان و 626 نفر. از مشهد در جشنواره حضور دارند.

وی افزود: شرکت کنندگان جشنواره بر اساس رده سنی نونهالان (زیر پنج سال)، پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم و همسران بودند.

وی افزود: سال گذشته تنوع ملی شرکت کنندگان در جشنواره قرآن و حدیث 38 ملیت بود اما امسال بیش از 64 ملیت در جشنواره شرکت کردند.

معاون طلاب و خانواده جامعه المصطفی در خصوص بخشهای مختلف این جشنواره افزود: اذان، تفسیر قرآن کریم، تواشیح، حفظ قرآن، فراگیری دعا، ترتیل و رایگان، نقاشی و همخوانی از حوزه های مختلف جشنواره

حجت الاسلام شمسی پور یکی از مزیت های جشنواره امسال را افزایش چشمگیر تعداد شرکت کنندگان دانست و گفت: سال گذشته این جشنواره با 2845 شرکت کننده برگزار شد اما امسال با برنامه ریزی و همکاری مرکز خدمات حوزه های علمیه و ما همکاران در دانش آموزان و خانواده های المصطفی با 4094 شرکت کننده رشد صعودی داشتیم.

وی در خصوص اهمیت جشنواره قرآن و حدیث گفت: قرآن مهمترین ابزاری است که خانواده دانش آموزان برای انجام فعالیت های دینی در کشورهای دیگر باید از آن استفاده کنند.

وی در پایان یادآور شد: اختتامیه جشنواره قرآن و حدیث 20 بهمن ماه در مجتمع امین واقع در سالاریه به دلیل بیماری عروق بیماری کرونا با حضور تعداد محدودی از برگزیدگان برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا