اقتصادی

شعر بهترین ابزار برای توصیف شخصیت حضرت علی اکبر (ع)

مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد مطرح کرد؛ زکریا اخلاقی، شعر را بهترین ابزار برای توصیف شخصیت حضرت علی اکبر علیه‌السلام عنوان کرد. به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از یزد، نخستین جشنواره شعر علی اکبر(ع) از سری برنامه‌های امامت و مهدویت با حضور محمدرضا دهقانی اشکذری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد و احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مصطفی آخوندی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری و عالیه مهرابی مشاور فرهنگی استانداری یزد و صاحب‌نظران، استادان و شاعران در سالن آمفی تئاتر علی سلطانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد.
مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان یزد، برگزیده جشنواره بین‌المللی شعر فجر و عضو کمیته داوران جشنواره شعر حضرت علی اکبر(ع) هم گفت: شعر بهترین ابزار برای توصیف شخصیت حضرت علی اکبر علیه‌السلام است.
زکریا اخلاقی متذکر شد: متأسفانه اطلاعات تاریخی درباره سیر زندگی حضرت علی اکبر علیه‌السلام بسیار محدود بوده، از این رو شعر با ایجاد فضای خیال انگیز خود می‌تواند بهترین ابزار برای توصیف این شخصیت فاخر باشد.
شعر بهترین ابزار برای توصیف شخصیت حضرت علی اکبر (ع) است
وی با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره شعر حضرت علی اکبر علیه‌السلام بابت انتخاب شخصیت آن حضرت به عنوان محور اصلی جشنواره اظهار کرد: آثار دریافتی از جهت محتوا و کمیت از تنوع بالایی برخوردار است.
دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در این مراسم شعر را بهترین ابزار برای بیان و انتقال مفاهیم برشمرد و هدف از جشنواره شعر علی اکبر(ع) را پرداختن به شخصیت، فضیلت‌ها و برجستگی‌های حماسی، اخلاقی، معنوی و مصائب، نقش و جایگاه حضرت علی اکبر در قیام عاشورا عنوان کرد.
شعر بهترین ابزار برای توصیف شخصیت حضرت علی اکبر (ع) است
مشاور فرهنگی استاندار یزد و دبیر علمی و عضو کمیته داوران جشنواره شعر حضرت علی اکبر علیه‌السلام هم گفت: آثار دریافتی دراین جشنواره از کیفیت بالایی برخوردار است.
عالیه مهرابی ابراز امیدواری کرد که این جشنواره در سال‌های آینده در دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شود.
جشنواره ملی شعر حضرت علی اکبر (ع) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. هدف از برگزاری این جشنواره الگوسازی از شخصیت‌های جوان مانند علی اکبر (ع) بود و برای دومین سال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.در این جشنواره که در قالب مجموعه دومین جشنواره فرهنگی، هنری و علمی با محور امامت و مهدویت انجام گرفت؛ بیش از ۱۷۰ اثر شعری از ۷۰ شاعر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال و از برگزیدگان تجلیل شد.
به گزارش آنا، سال گذشته و در دوره نخست ۱۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های جشنواره سراسری امامت و مهدویت را برگزار کردند و موفقیت در برگزاری این دوره باعث شد که امسال تمام استان‌های کشور مجری برگزاری این جشنواره باشند؛ بنابراین امسال، علاوه بر ۳۱ واحد دانشگاهی در سراسر کشور، هفت واحد دانشگاهی استان تهران نیز میزبان برنامه‌های جشنواره امامت و مهدویت هستند که در مجموع ۳۸ جشنواره برگزار خواهد شد.افتتاحیه جشنواره امامت و مهدویت طبق سال گذشته همزمان با سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در مشهد برگزار شد و اختتامیه آن همزمان با ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) نیمه شعبان در شهر قم برگزار و از منتخبان جشنواره تجلیل می‌شود. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا