فرهنگ و هنر

شورای راهبردی مجموعه جهانی باغ فین تشکیل می‌شود

مجله تفریحی زیباروز/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از تشکیل شورای راهبردی مجموعه جهانی باغ فین به منظور حفظ و نگهداری این مجموعه تاریخی با حضور کارشناسان حوزه های مرتبط خبر داد.

احمد دانایی نیا امروز (دوشنبه 23 آذرماه) در نشست تخصصی «طوفان و اثرات مخرب آن بر درختان کهنسال باغ فینا» اظهار داشت: اقدامات تقویت و کنترل درختان، تقویت خاک و اثر بادشکن، تنظیم زمان آبیاری، روند فیزیولوژیکی درختان. درختان باغ . اصلاح ژن بذر نیز انجام شد.

وی بیان کرد: سرو ریشه ای به قدمت تاریخ دارد و دو نوع سرو معروف به سرو شیرازی و سرو نقره ای دارای طول عمر بالایی هستند و می توانند بهترین گزینه برای جایگزینی درختان آسیب دیده و کهنسال در فضای سبز مجموعه جهانی فین باغ کاشان باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان افزود: مدیریت آبیاری و سلامت درختان در افزایش عمر بیولوژیکی و جلوگیری از میزان پوسیدگی درختان موثر است و با توجه به تحقیقات انجام شده در اواخر فصل بهار، اثرات این دو جزء در بهبود. وضعیت تغذیه درختان مشهود است.

دانایی نیا گفت: در آینده نزدیک با همکاری دانشگاه کاشان مکانی به نام مرکز مطالعات باغ تاریخی فین با هدف انجام پروژه های تحقیقاتی و تحقیقاتی در باغ شرافتی افتتاح می شود. نگهداری و حفظ این باغ با رویکردی علمی و علمی، مجموعه جهانی.

وی افزود: مجموعه جهانی باغ فین نمونه بارز یکی از زیباترین باغ های ایران است که در 24 آذر 1393 در فهرست آثار ملی و در تیرماه 1388 به همراه هشت باغ ایرانی دیگر در فهرست یونسکو به ثبت رسید. فهرست میراث جهانی

گردهمایی تخصصی «طوفان و تأثیر مخرب آن بر درختان کهنسال باغ پراج» در آستانه هشتاد و هفتمین سالگرد ورود باغ پراج به فهرست آثار ملی با حضور کارشناسان و پژوهشگران دانشگاهی برگزار شد. اعلام کرد. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا