استان ها

صادرکنندگان هرمزگانی به بسته‌بندی محصولات توجه داشته باشند

مجله تفریحی زیباروز/هرمزگان مدیرکل تعاون روستایی هرمزگان گفت: صادرکنندگان هرمزگانی به بسته‌بندی محصولات توجه داشته باشند.

عیسی برخورداری‌پور امروز (بیستم آذرماه)، در نشست هم‌اندیشی توسعه صادرات کشاورزی هرمزگان به روسیه که در سالن پیاروم جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس برگزار شد، افزود: توجه به ذائقه و سلیقه مشتریان خارجی، تداوم تولید، توجه به کیفیت و استانداردهای شناخته شده و قیمت رقابتی، می‌تواند موفقیت بیشتر استان هرمزگان در صادرات کشاورزی را به همراه داشته باشد.

مدیرکل تعاون روستایی هرمزگان، روسیه، قزاقستان، قطر و کشورهای اوراسیا را به‌عنوان مقاصد مهم محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای تولید در هرمزگان معرفی و افزود: بسته‌بندی مناسب و داشتن زنجیره تولید از مواردی است که صادرکنندگان استان باید به آن توجه کنند.

سالانه حدود ۱۳۰ هزار تن محصول از گلخانه‌های هرمزگان صادر می‌شود

مسعود گرگیج، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی هرمزگان نیز در این نشست خاطرنشان کرد: افزایش کشت گلخانه‌ای از ۱۰۰ هکتار به ۹۰۰ هکتار طی چهار سال، نشان دهنده جهت‌گیری درست و تلاش برای حضور بیشتر استان هرمزگان در بازارهای جهانی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالانه حدود ۱۳۰ هزار تن محصول از گلخانه‌های هرمزگان صادر می‌شود که روسیه و قطر مهم‌ترین مشتریان آن‌ها هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی هرمزگان، محصول حدود ۵۰ هزار هکتار کشت صیفی و سبزی فضای باز هرمزگان نیز علاوه بر بازارهای داخلی، مشتریان خوبی در عراق، افغانستان، پاکستان و دیگر کشورهای منطقه دارد.

گرگیج یادآورشد: هرمزگان تنها استانی است که برداشت محصولات گلخانه‌ای خارج از فصل دارد که باید از این موضوع به عنوان یک مزیت صادراتی، به بهترین شکل استفاده شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا