ورزشی

صعود عباس پور و فیروزپور به فینال تورنمنت کشتی اوکراین

نمایندگان کشتی 55 کیلوگرم و وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد به دیدار نهایی مسابقات اوکراین رفتند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، در پایان رقابت های تدارکاتی در روز نخست مسابقات بین المللی کشتی اوکراین ، سجاد عباسپور در وزن 55 کیلوگرم و محمد صادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم به فینال رسیدند ، مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم به فینال رسید. این کشتی گیر به دیدار رده بندی رفت و محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم در گروه بازنده ها قرار گرفت.

نتایج کشتی گیران ایرانی به شرح زیر است:

کشتی رومی یونان:

در وزن 55 کیلوگرم ، سجاد عباسپور ، دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2018 ، ویانچسلاو بایراکتار اوکراینی را در دور نخست 8-0 شکست داد و در دور بعد ، در مرحله نیمه نهایی ، الهام بهراموف ازبکستان قهرمان آسیا را با 14 ام شکست داد او 4 پیروز شد و به فینال مسابقات راه یافت. حریف وی در مسابقه نهایی ، قهرمان جهان Tsurtsumia از جورجیا است.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری برنده مدال نقره نوجوانان جهان 2016 در دور اول مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان جهان ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به دلیل حضور این حریف در دیدار نهایی او به بازنده رفت. وی در این گروه ابتدا با آندره کولیک از اوکراین روبرو می شود و در صورت پیروزی مقابل این حریف ، در دیدار رده بندی مقابل پرویز نصیبوف اوکراینی به مصاف او می رود.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی در دور دوم پس از استراحت در دور نخست جهانگیر توردی اف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز جهان را شکست داد. و به نیمه نهایی صعود کرد. بالی با نتیجه 9-0 مغلوب جورجیا زیر 23 سال ، جورجی ملیا ، دارنده مدال نقره جهان شد تا به پلی آف صعود کند. او فردا شب برای کسب مدال برنز در برابر برنده مسابقه بین ژیاسوف از اوکراین و دارنده مدال برنز مدال برنز جهان راوازی ناداراشویلی از گرجستان می جنگد.

کشتی آزاد:

در وزن 57 کیلوگرم ، علی قلی زادگان ، دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال 2019 ، در اولین بازی مقابل محمودیان شوکتوف از دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان 4-2 شکست خورد و قلی زادگانس در مرحله نیمه نهایی به کشتی گیر ازبک شکست خورد. از مسابقه

در وزن تا 74 کیلوگرم ، محمد صادق فیروزپور ، دارنده مدال برنز جهانی جوانان در سال 2019 پس از غلبه بر الجزایر در دور دوم با نتیجه 11 بر 0 ، در دور دوم در دور سوم مقابل اشرف اشیروف ، بوخورس الجزایر را با نتیجه 5-0 شکست داد. از آذربایجان رسید و به یک چهارم نهایی صعود کرد. در این مرحله فیروزپور با نتیجه 3: 3 اوکراینی کاسوم کاسوموف را شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله 3 بر صفر مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل مجارستانی را شکست داد و به فینال راه یافت. فیروزپور فردا شب در دیدار فینال به مصاف سنیور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان سنیور می رود.

در وزن 86 کیلوگرم ، امیرحسین فیروزپور ، مدال طلای نوجوانان جهان در سال 2019 ، در دور نخست برابر عثمان گوجان ، مدال برنز جهان زیر 23 سال از ترکیه با نتیجه 8 بر 8 مغلوب ترکیه شد. به دلیل شکست کشتی گیر توسط شاپیف از ازبکستان ، فیروزپور از دور رقابت ها کنار رفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا