ورزشی

صعود پویا ایدنی به مرحله چهارم جام جهانی شطرنج/ ۳ نماینده ایران در مرحله چهارم

به گزارش شفاف ، یک مسابقه تکمیلی رقابت های جام جهانی شطرنج در سوچی روسیه مشاهده شد و پویا آیدانی ، نماینده ایران در برابر حریف خود به میدان رفت.

دیروز (دوشنبه) سارا خادم الشریعه و محمدامین طباطبایی موفق شدند با غلبه بر حریفان خود راهی دور چهارم جام جهانی شطرنج شوند. پویا ایدنی ، دیگر شطرنج باز ایرانی که توانست به مرحله سوم جام جهانی راه یابد ، در بازی اول برابر حریف خود مساوی کرد. در دومین بازی که شب گذشته دنبال شد ، تیم شطرنج ایران مجدداً قرعه کشی شد تا تعیین تکلیف صعود به این تیم در مسابقات تکمیلی را تعیین کند.

در مسابقه تکمیلی که امروز (سه شنبه) دنبال شد ، آیدانی مقابل سوپراستار روسیه با نتیجه 2706 به تساوی و پیروزی دست یافت ، بنابراین این شطرنج باز ایرانی نیز می تواند به مرحله چهارم جام جهانی شطرنج صعود کند.

ایدنی در حالی حریف روسی خود را حذف کرد که تیم ملی ایران با نتیجه 2614 در این مسابقات شرکت کرد.

علاوه بر این تفاسیر ، سه شطرنج باز صریح ایرانی در مرحله چهارم جام جهانی شطرنج به مصاف حریفان خود خواهند رفت. طباطبایی باید در دور چهارم رقابت با فوق ستاره هندی رقابت کند. خادم الشریعه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی نیز به مصاف چین می رود و آیدن به مصاف ستاره برجسته لهستان ، یان کریستوف دودو می رود.

دکمه بازگشت به بالا