عمومی

صنعت اجاره داری متحول می‌شود!

با توجه به پایگاه اطلاع رسانی شبکه روزنامه ،

محمود محمودزاده در تیتر امشب شبکه خابر گفت: “براساس مصوبات امروز تحت صنعت اجاره ، باید بتوانیم تغییر اساسی در صنعت اجاره ایجاد کنیم و علاوه بر شرایط سنتی که در بخش خصوصی وجود دارد ، می توانیم شرکت های اجاره ای را تعریف کنیم.” برای اطمینان از تأمین مسکن اجاره بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت ، پیشنهادی را به دولت ارائه دادیم که خوشبختانه تصویب شد که دولت می تواند زمین 99 ساله را به صاحبخانه ها یا موسسات حرفه ای ارائه دهد. و بگذارید عموم مردم نقطه ای برای تولید آپارتمان های اجاره ای تعیین کنند. این واحدها ابزاری برای کنترل بازار اجاره در هر شهر بویژه با اولویت شهرها و پایتخت های استان خواهد بود.

محمودزاد اظهار داشت: تصمیم بعدی در این رابطه موضوع فروش زمین به صورت اقساط بود. در برنامه اقدام ملی ، بخشی از زمین به عنوان 99 سال واگذار می شود و بخشی نیز به عنوان بازپرداخت پرداخت می شود ، و دولت آن را در ده سال در ده ها دلار پرداخت می کند. دو سال به عنوان یک فضای تنفس وجود دارد و این سرزمین ها مستقیماً به مردم داده می شود.

وی همچنین گفت: تعیین سقف اجاره:

پروین پور ، یک کارشناس بازار مسکن اظهار داشت: به نظر من هیچ نکته ای برای اجاره سقف وجود ندارد و این یک سیاست اشتباه است که سالها قبل اجرا شده و فایده ای نداشته است.

این کارشناس گفت: راه حل این مشکل تنها تولید مداوم ، با کیفیت و کافی آپارتمان و جمع آوری تجار در بازار مسکن است.

این کارشناس گفت: بازار مسکن و زمین بدون حاکمیت دولت ساماندهی نمی شود و یک مستاجر حرفه ای برای نظارت بر اجاره نامه باید استخدام شود.

ایرج رهبر ، نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان نیز گفت: بخش خصوصی انتظار دارد در 10 سال ثبات قوانین و مقررات باشد زیرا یک سرمایه گذار باید سرمایه خود را بر اساس آن برنامه ریزی کند.

وی همچنین به اهمیت اعتماد اعتماد اشاره کرد و افزود: “اعتماد سازی مهم است. ما در مسکن آنلاین مشکل داشتیم. دستگاه ها با هماهنگی لازم ندارند. بنابراین اعتماد سازی مهم است و وعده های داده شده بین بخش خصوصی و دولت باید عملی شود.”

محمودزاده در ادامه جزئیات برنامه ملی مسکن و متقاضیان و ساخت واحدهای 25 متری را توضیح داد:

دکمه بازگشت به بالا