فرهنگ و هنر

«ضرب‌المثل‌های خیس» در کتابفروشی‌ها – مجله تفریحی زیباروز

“ضرب المثل های مرطوب” نوشته غلامرضا حیدری ابهری منتشر شده است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، این کتاب با تصویرگری سام سلماسی در 200 صفحه و قیمت 44000 تومان در نشر کتاب جمکران منتشر شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: ضرب المثل های ایرانی ثروت خرد و دانش هستند. خردی که تجربیات گرانبها با زبانی ساده و شیرین بیان می کنند و در زندگی روزمره افراد جای می گیرد. بعضی اوقات یک ضرب المثل خوب فقط در چند کلمه دنیای کلمات را خلاصه می کند و همین اختصار و کاربرد صحیح آن ، یک ضرب المثل را مثر می کند.

ضرب المثل های مرطوب شامل 440 ضرب المثل است که در آنها از کلمه آب یا کلمات مرتبط استفاده می شود و خطاب به بزرگسالان نوجوان است.

در بخشی از این کتاب آمده است:
آب را به صورت ناشیانه خیس نکنید
وقتی تصمیم به خواندن کتاب گرفتید ، حتما آن را بخوانید. حتی اگر یک احمق گفت خواندن کتاب خوب است ، از آن دست نکشید. وقتی تصمیم گرفتید به یک دوره کشتی یا ورزش دیگری بروید ، حتماً بروید ، حتی اگر یک تنبل گفت که این ورزش بی فایده است ، به آن گوش نکنید. وقتی تصمیم گرفتید با کودکی مودب و مهربان دوست شوید ، حتما دوست باشید ، حتی اگر یک فرد حسود بگوید برو ، تو نمی روی!
به طور خلاصه ، هر وقت تصمیم درستی گرفتید ، آن را انجام دهید و به دلیل این یا آن حرفه تصمیم درست خود را تغییر ندهید. به قول قدیمی ها: “در هر آبی ناجور خیس نشوید”.
توده ها تکه های گل خشک شده ای هستند که آب در آنها خیلی راحت غرق می شود و خیلی زود خیس می شود!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا