عمومی

ضرورت ایجاد جذابیت در حوزه علم و فناوری برای پژوهشگران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مهدی اسلام پناه در نشست قرارگاه دانشبان در دانشگاه اراک اظهار داشت: ما سربازان جنگ نرم در دروازه های علم و فناوری هستیم که تازه از سال ها او پیش از این مورد هدف مقام معظم رهبری قرار گرفته بود.

اسلام پناه با بیان اینکه در 43 سال گذشته اتفاقات خوبی در عرصه علم و دانش رخ داده است، افزود: در این زمینه می توان به حمایت و دقت در توسعه علم و فناوری اشاره کرد. که همیشه پرچمدار این رهبری در دستان مقام معظم رهبری بوده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به تشکیل بنیاد ملی نخبگان به دستور رهبر انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: ایجاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت معنوی پژوهشکده سلطنتی. باعث درخشش و رشد فناوری ایران در جهان شد. و سایر زنجیره های علمی مانند صنعت موشک، صنعت هوافضا و غیره نیز با حمایت رهبری تاسیس و رشد کردند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: افتخاری است که هم اکنون در دنیا با آن برابری می کند. بین المللی به ایران داده شد چون رهبر جهان در این منطقه است.

دبیر شورای عالی استاندارد گفت: اکوسیستم دانش بنیان در کشور مسیرهای متفاوتی را طی کرده و دو میلیون دلار هزینه داشته است. صادرات فن آوری ها مجرد خارج از کشور؛ در صورتجلسه استان درج شد.

وی همچنین به پارامترهای حمایتی از جمله کارگزار، عامل، صندوق های پژوهشی برای رشد اقتصاد دانش بنیان پرداخت و گفت: نیاز به هسته های تجاری سازی در بین جوانان نخبه در بازار احساس می شود. راهت رو پیدا کن

دنیای امروز از سلطه فنی در حوزه علم و فناوری پیروی می کند

اسلام پناه ظرفیت نقدینگی بخش خصوصی و صاحبان سرمایه را مهم خواند و افزود: این اهمیت را نباید دست کم گرفت.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: نظام علمی و فناوری کشور با نظام استانداردسازی باید مشکلات اساسی را حل کند. چالش ها دولت باید در حوزه فنی و تخصصی نظارت داشته باشد بالا: در این میان نباید از مسائل تخصصی و فنی غافل شد و در طرح های پایلوت منطقه ای باید ارتباط دانشگاه ها با ادارات کل استاندارد استانی تقویت شود.

اسلام پناه درباره قانون تولید جهشی دانش بنیان گفت: در صورت تضمین اجرای این قانون، مقیاس اقتصاد دانش بنیان گسترش می یابد و این با هدایت و جهت دهی خواهد بود. گری شرکت های دانش بنیان پیشرو در دسترس هستند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران حضور صنایع متنوع و خانگی را از امتیازات استان مرکزی خواند و ادامه داد: سازمان ملی استاندارد ایران از ابتدای سال اقدام به ارائه بسته های حمایتی کرده است. شرکت ها دانش اولیه را آماده کرد و انتقال داد تا بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

اسلام پناه تصریح کرد: دنیای امروز سلطه فنی در عرصه علم و فناوری را به گونه ای دنبال می کند که هر جا در بحث صادرات، کشورهای توسعه یافته از این سلطه استفاده می کنند و استانداردها را بالا می برند تا دیگر کشورها نتوانند با آنها رقابت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه علم و فناوری باید برای پژوهشگران جذابیت هایی ایجاد کرد که زمینه ساز رشد و ارتقا باشند و بدون شک در تسریع روند استانداردسازی و تایید صلاحیت ها، انطباق و… دانشگاه ها، مراکز آموزشی و موسسات تحقیقاتی با کمک یک سیستم استاندارد و اقتصاد می توانند سرعت خود را افزایش دهند.کیفیت زمین.

استاندارد بومی یکی از مولفه های مهم در اقتصاد دانش است

رئیس دانشگاه اراک نیز در این جلسه گفت: اقداماتی در خصوص آزمایشگاه مرجع این دانشگاه انجام شده است; مشکلاتی هم وجود دارد که درخواست داریم این مشکلات حل شود.

مجتبی ذوالفقاری افزود: اکنون گردش مالی در دنیا به سمت اقتصاد دانش بنیان می رود و آنچه در دنیا انقلاب می کند اقتصاد دانش بنیان است.

رئیس دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: در بحث اقتصاد دانش بنیان یکی از مولفه های مهم استاندارد داخلی است.

ذوالفقاری افزود: اگر بخواهیم جایگاه جدیدی در اقتصاد دانش بنیان دنیا ایجاد کنیم باید مفهوم جدیدی داشته باشیم و به مردم دنیا بگوییم روغن و زعفران چگونه مصرف کنند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم محصول جدیدی با مفهومی جدید در حوزه پتروشیمی ارائه کنیم، تبدیل به بازاری برای کشور می شود و باید استاندارد جدیدی در آنجا تعریف شود.

رئیس دانشگاه اراک تصریح کرد: استاندارد اصیل نیازمند دانش و علم اصیلی است که در داخل کشور متولد شده است.

ذوالفقاری بیان کرد: در حوزه معاونت آموزشی بین آموزش و پرورش و صنعت و جامعه ارتباط برقرار شده که هدف از آن تولید علم بومی است و این امر منجر به تولید اقتصاد و بازار بومی می شود.

وی ادامه داد: گروه چهار نفره هيچ كس برای تعریف سرفصل های جدید دروس با همکاران دانشگاه اراک توسط سازمان ملی استاندارد ایران معرفی شد.

رئیس دانشگاه اراک اعلام کرد: توسعه این رشته های جدید و ایجاد حوزه جدیدی به نام استاندارد در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

دکمه بازگشت به بالا