عمومی

طرح‌های مناطق آزاد اولویت بندی شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سعید محمد جمعه شب در نشست با نخبگان پلدشت و جمعی از مردم که در سالن اجتماعات استانداری پلدشت برگزار شد، با اشاره به جایگاه مناطق آزاد افزود: منطقه آزاد ماکو مشکلات زیرساختی و عمرانی فراوانی دارد اصل 65. مفاد دائمی برنامه توسعه کشور در مورد مدیریت مناطق آزاد بخشی از مشکلات منطقه را حل می کند.

وی ادامه داد: شرایط کشور در شرایط خاصی است و مشکلات ناشی از تحریم ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی ذخیره شده در گذشته کار را سخت کرده است و رفع آنها نیازمند برنامه ریزی و زمان است.

سعید محمد گفت: منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد جهان از نظر وسعت در بین 5700 منطقه آزاد و ویژه جهان است و دولت ها موظف به تامین اعتبار برای توسعه زیرساخت ها در این مناطق هستند که انجام نشد. توسط دولت های قبلی

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: حل مسائل اجتماعی و فرهنگی در کنار توسعه اقتصادی رویکرد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و تعادل بین توسعه اقتصادی و فرهنگی و توسعه اقتصادی است. حل مسائل اجتماعی باید با هم کار کنند.»

وی با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد ماکو گفت: همه دستگاه های اجرایی و کشوری می توانند با هم افزایی و همدلی در بحث محرومیت زدایی موفق باشند.

وی تصریح کرد: برای حل مشکلات سرمایه گذاران از جمله سیستم بروکراتیک ماندگاری طولانیباید بر مدیریت متمرکز و یکپارچه تمرکز کنیم و از این حیث خواستار همکاری همه دستگاه ها با مدیرعامل سازمان مناطق آزاد هستم.

سعید محمد در سال 1401 از تخصیص بودجه کشوری و استانی برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل، آموزشی و بهداشتی در منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: همه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای جذب و اجرای بودجه مصوب دولت به کار گیرند.

مشاور رئیس جمهور خواستار اولویت تخصیص اعتبارات به پروژه ها شد و تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات، همه پروژه ها باید در اولویت قرار گیرند.

دکمه بازگشت به بالا