عمومی

طرح آمران سلامت در البرز برای مقابله با کرونا اجرا می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمد خلفی وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با تأکید بر اینکه ویروس کرونا در 9 ماه گذشته به یک بیماری همه گیر در سراسر جهان تبدیل شده است ، اظهار داشت: آموزش عمومی و پیشگیری از این بیماری ضروری است.

وی با اشاره به دیدار آیت الله خامنه ای ، رهبر فرزانه انقلاب ، با رئیس جمهور و مسئولان بهداشت اظهار داشت: وی ویروس را صادقانه و صادقانه کنترل می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: برای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری ، طرحی با عنوان فرماندهان بهداشت به منظور توسعه آموزش عمومی ، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و ارائه خدمات بهداشتی به افراد آسیب پذیر که با ویروس هلال احمر مواجه هستند ، تأسیس شد.

وی گفت: داوطلبان-اعضای جمعیت هلال احمر هر روز در مکان های شلوغ ، مغازه ها ، ورودی های مترو ، پایانه های مسافربری و … چادر برپا می کنند تا آموزش های لازم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس را به شهروندان ارائه دهند.

تأسیس 100 پایگاه فرماندهان بهداشت در سراسر البرز

خلفی وی خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در این طرح با تجهیزات بهداشتی و درمانی هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق می کنند.

وی با بیان اینکه 100 پایگاه در کل استان البرز فعال می شود ، یادآور شد: داوطلبان آموزش دیده این جمعیت در 50 ایستگاه در شهر کرج و شهرهای فردیس ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد و طالقان با 10 ایستگاه هر کدام یک فرماندهی بهداشت را اجرا کرده و هموطنان خدمات بشردوستانه ارائه می دهند.

من باید بگویم؛ طرح ویژه فرماندهی بهداشت برای مبارزه با اپیدمی های ویروس وووید این برنامه از پنجم آبانای ماه جاری در سراسر کشور اعمال می شود.

دکمه بازگشت به بالا