اقتصادی

طرح “اقدام ملی مسکن” به مردم و اقتصاد ضرر می‌رساند

اگرچه گفته می شود این طرح موسوم به “اقدام ملی مسکن” ، توسط نمایندگان مجلس که بودجه آنها توسط خطوط اعتباری بانک مرکزی تأمین شود ، مردم را در دستور کار قرار داده است ، یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از این طرح انتقاد کرده است. در نتیجه استفاده از منابع بانک مرکزی پایه پولی را افزایش می دهد که در نهایت تورم هم برای مردم و هم برای اقتصاد افزایش نخواهد یافت.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، برخی از اعضای مجلس یازدهم در حال تهیه طرحی به نام “برنامه ملی مسکن” هستند که براساس آن آیین نامه تهیه ، ساخت و پرداخت اجاره بها بیشتر از خطوط اعتباری بانک مرکزی و افزایش پایه پولی است. تأمین مالی می شود.

در همین راستا ، کارمندان حیدر حسینی در مورد مجله تفریحی زیباروز ، تأثیرات این طرح بر زندگی مردم و اقتصاد کشور را توضیح داده و توضیح می دهند که اگر چنین برنامه هایی مورد بررسی و بررسی قرار نگرفته باشند ، می توانند با افزایش پایه پولی ، تأثیر مخربی بر اقتصاد بگذارند. در عین حال ، دولت و پارلمان باید برای كنترل نقدینگی با همكاری كنند و آن را بر تولید ، به ویژه مسكن متمركز كنند.

وی در ادامه گفت: این طرح نمی تواند نیازهای مردم و اقتصاد را تأمین کند. قیمت محصول و قیمت دستگاه را محکم کنید.

به گفته یک تحلیلگر اقتصادی ، در آن شرایط مجلس باید به دولت در کنترل نقدینگی کمک کند و با هدایت آن به سمت تولید و ساخت مسکن ، زمینه را برای در نظر گرفتن تولید مسکن فراهم کند. در این شرایط اقتصادی ، مجلس باید بدون فکر کردن در مورد چنین برنامه هایی ، که فقط سخنان دلپذیر هستند و در عمل اجرا نشده اند ، اصلاح ساختار بودجه را در نظر بگیرد.

معاون وزیر سابق اقتصاد افزود: اگر سرمایه گذاران تولید بخصوص در بخش ساخت و ساز حمایت شوند ، در نتیجه آن پشتیبانی تولید و اشتغال افزایش می یابد. محصولات واحدهای صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، آنها به همان شیوه واحدها حرکت می کنند و در نهایت با کنترل نقدینگی و تورم به مردم کمک می کنند.

کارکنان حسین ادامه داد: از آنجا که چنین پروژه هایی هزینه های دولت را در پی دارد ، شورای نگهبان نیز این طرح را رد می کند ، بنابراین این طرح برای مجلس زمان می برد.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد که بهتر است از ابتدا برنامه هایی را که باعث افزایش پایه پولی می شود ، متوقف کنیم تا نه زمان مجلس و نه پایه پولی افزایش یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا