عمومی

عادلانه سازی یارانه‌ها قدرت خرید مردم را افزایش می‌دهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین سید محمد دهنوی شنبه شب در جلسه شورای استانداری گلستان اظهار داشت: یکی از چالش های اساسی نظام اقتصادی در سال های گذشته ایجاد ارز 4200 تومانی بود که مبنای ساختار فساد قرار گرفت. در نظام اقتصادی کشور

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار گلستان افزود: در بودجه سال 1395 دولت 48 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه برای کالاهای اساسی اختصاص داد که در سال 1400 به 332 میلیارد تومان رسید که چالش جدی در کشور را افزایش داد.

دهنوی گفت: دولت قصد حذف یارانه ها از سبد یارانه ها را ندارد و تنها محل پرداخت یارانه ها را تغییر داده است.

وی یادآور شد: زنجیره اقتصادی کالاهای اساسی کشور از چهار قسمت تشکیل شده که بخش اول آن تامین و تولید، بخش دوم توزیع، بخش سوم تامین و بخش چهارم مصرف است و دولت تغییر داد. زنجیر. از قسمت اول تا چهارم

وی افزود: اساس این طرح عدالت محور است و دولت با شبکه ای از باند و فساد با آن مبارزه کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی شهرستان گلستان با تاکید بر اینکه اجرای طرح توجیهی یارانه ها باعث افزایش قدرت خرید مردم می شود، گفت: طبق محاسبات انجام شده یک خانواده چهار نفره تاکنون حدود 200 کالا خریداری کرده اند که ارز ترجیحی آنها حذف شده است. تحقق این طرح به حدود 500 هزار تومان رسید و با توجه به یارانه هایی که دریافت می کنند بخشی از آن صرفه جویی می شود.

وی افزود: تاکنون یک میلیون و 922 هزار نفر در گلستان یارانه دریافت کرده اند که در مجموع بیش از 647 میلیارد تن یارانه به این استان پرداخت شده است.

دهنوی با اشاره به اینکه دولت با اجرای این طرح به افزایش قدرت خرید مردم کمک کرده است، گفت: در استان گلستان برای تامین این کالاهای اساسی مشکلی نداریم و مرغ، تخم مرغ، نهاده های دامی و لبنیات فراوان است. در گذشته در بازار موجود است.

وی یادآور شد: از مسئولان و همه کمیسیون ها می خواهم تمام تلاش خود را برای خرید گندم از کشاورزان استان به کار گیرند تا در آینده با کمبود این محصول در گلستان مواجه نشوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در پایان در خصوص افزایش قیمت سایر کالاهای مورد نیاز مردم گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا شرایط را مدیریت کنیم و تلاش می کنیم کالاهای مربوط به این چهار قلم حفظ شود و تغییری نخواهد کرد. .

دکمه بازگشت به بالا