عمومی

عجله نکنید! برای طلاق هنوز وقت دارید

طلاق در یک جمله به دلیل ناسازگاری زن و شوهر و فسخ رابطه زناشویی در قرارداد ازدواج اتفاق می افتد و طرفین در آن به دلیل ناسازگاری و توافق و حتی گاهی فقط به دلایل شخصی قادر به ادامه زندگی نیستند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، روزنامه “جوان” در ادامه نوشت: طلاق پدیده ای بسیار تأسف آور است که باعث فسخ قرارداد زندگی مشترک می شود و بر کیفیت و کمیت نهاد خانواده تأثیر می گذارد. در نتیجه ، آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق ، کل خانواده را تحت تأثیر قرار می دهد.

عواملی که بر طلاق تأثیر می گذارد انواع مختلفی از مشکلات را نشان می دهد و می تواند بر این اساس فرد را به موقعیت های مختلف سوق دهد. یکی از مهمترین عوامل طلاق ، مسائل اقتصادی است. هنگامی که یک دختر و پسر با یکدیگر ملاقات می کنند و خانواده های آنها برای ازدواج رو به جلو حرکت می کنند ، باید کاملاً به این واقعیت توجه داشته باشند که هر دو خانواده در یک سطح اقتصادی و درآمدی قرار دارند که در آینده مشکلی ایجاد نخواهد کرد. زیرا بسیاری از اختلافات در زندگی مشترک به درآمد و هزینه مربوط می شود. به حدی که وقتی زن و شوهر به مشکل برمی خورند ، یکدیگر را به عدم کفایت در خانه متهم می کنند.

زوجین از طرق مختلف با طلاق روبرو می شوند و همزمان زخمهای عمیق ناشی از آن بر بدن اعضای خانواده وارد می شود و در این پدیده به معنای درک مسئله و درک و تفسیر هر فرد از منظر دیدگاه خودشان است. با توجه به نگرش برخی از افراد جامعه نسبت به زنان ، طلاق باعث ایجاد عوارض بیشتری در ارتباط با آسیب به زنان خواهد شد. البته موضوع طلاق برای افراد بی سواد و نادان حادتر می شود و آنها را به ورطه نابودی می کشاند.

طلاق منجر به انزوا و عدم موفقیت در مسیر سعادت می شود. در مورد ازدواج مجدد ، مهمترین علت اختلاف در خانواده ، دوگانگی تربیت فرزند توسط همسر جدید است و در برخی موارد تحمل همسر جدید بر دوش مردان غلبه خواهد کرد ، اما در این بین طلاق مضرترین پیامد برای فرزندان و فرزندان است. این عامل بسیاری از بیماری های روحی و عواقب مضر پس از فروپاشی خانواده است.

پایان یک رابطه عاطفی مهمترین رنجی است که هر کس می تواند در طول زندگی خود با آن روبرو شود. درد و تأثیرات ویرانگر این پدیده به قدری زیاد است که فرد تمایل زیادی به انکار داستان دارد و غیرقابل درک و باورنکردنی است. طلاق کار ساده ای نیست و پذیرش آن بسیار دشوار است. تطبیق با آن نیز مدت زمان زیادی طول می کشد و نیاز به درمان طولانی مدت دارد. گاهی اوقات در طول زندگی خستگی و بی قراری به قدری زیاد می شود که ناگهان بی حرکت می شویم و بقیه زندگی را مانند کوهی در مقابل خود می بینیم.

آیا بهتر نیست زندگی مشترک را مدیریت کنیم تا با داستان هایی به نام طلاق ، شکست عاطفی و غیره روبرو نشویم؟ برای همه چیز خیلی دیر است. بیایید با تغییرات شروع کنیم خیلی دیر نیست. برای یک احساس خوب باید روحیه ای سیری ناپذیر داشته باشید و همیشه سرعت خود را افزایش دهید ، اما برای امواج منفی باید تا آنجا که ممکن است همه چیز را نادیده بگیرید و از آن دور شوید. بنابراین با طلاق عجله نکنید.

اصولاً مدیریت تعارضات و تنش ها برای ازدواج ضروری است. توافق نامه ها باید نوشته شود و مدیریت حل مسئله تمرین شود. به عبارت دیگر ، “تفاهم زناشویی” با “تنظیمات مکتوب زن و شوهر” امکان پذیر است. اگر زوجین مهارت حل مسئله و حل تعارض را کسب نکنند ، به رضایت ، خوشبختی ، رشد ، پیشرفت زناشویی و زندگی بدون دغدغه ، سالم و کارآمد دست نخواهند یافت. اطمینان از زندگی مشترک در دهه های اخیر بسیار دشوار شده است و در همین زمینه است که مشاوران و روانشناسان خانواده می توانند با “آموزش مهارت های عروسی” تضمین های لازم را تسهیل و ارائه دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا