استان ها

عرضه خودروهای داخلی و وارداتی در بورس کالا ادامه پیدا می‌کند

خاندوزی:

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: عرضه خودروهای تولید داخل و خودروهای وارداتی در بورس کالا ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از نشست مشترک امشب با سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت، اعلام کرد: عرضه خودرو‌های تولید داخل و خودرو‌های وارداتی در بورس کالا ادامه پیدا می‌کند.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عرضه خودرو در بورس کالا موجب شده است در این مدت در مجموع ۳۷۵۰ میلیارد تومان مجموع خودرو‌های عرضه شده کمتر از نرخ بازار آزاد باشد که در واقع این منفعت به جیب مردم و تولیدکنندگان واریز شده است. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: وزارت صنعت پیگیری می‌کند که عرضه خودرو‌های داخلی در زمان‌بندی منظم و قابل پیش‌بینی در بورس کالا انجام شود همچنین خودرو‌های وارداتی نیز به طور منظم از طریق بورس کالا به مردم عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فاز اول طرح هوشمندسازی مدیریت آرد و نان ۹۸ درصد نانوایی‌های کشور به طرح رصد هوشمند متصل شده‌اند، عنوان کرد: در فاز دوم سهمیه آرد نانوایی‌ها براساس عملکرد پخت نان اختصاص می‌یابد و خبری از افزایش قیمت آرد یا نان نیست.

خاندوزی ادامه داد: کمک هزینه دولت برای نانوایی‌ها در فاز دوم هوشمندسازی آرد و نان افزایش می‌یابد و یارانه دولت برای آرد هم از ۶۹ هزار میلیارد تومان به ۱۰۴ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وی افزود: طبق مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه اموال مازاد دولت شناسایی شده و توسط یک هیأت هفت نفره به بخش غیر دولتی واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا