ورزشی

علی دایی در نوکمپ/ فرگوسن در جام جهانی

فورفورتو در گزارشی درباره لحظات فوتبالی اسطوره‌ها به حضو علی دایی در فینال لیگ قهرمانان اشاره کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، فورفورتو با این توضیح که “همه این نمادها در جاهایی ظاهر شدند که هرگز انتظارشان را نداشتید” به اسطوره‌ها و ستاره‌های دنیای فوتبال پرداخت که در موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی حضور داشتند.

دایی در نیوکمپ در سال ۱۹۹۹
 

علی دایی در نوکمپ/ فرگوسن در جام جهانی
علی دایی سوپراستار فوتبال در کنار مهمت شول و الکساندر زیکلر 

علی دایی مهاجم ایرانی قبل از اینکه کریستیانو رونالدو از او سبقت بگیرد با ۱۰۸ گل بهترین گلزن فوتبال جهان بود. با این حال، زمانی که منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۹ آن‌ها را شکست داد، دایی روی نیمکت بایرن مونیخ بود.

دیگر لحظات جالب 

فرگوسن در جام جهانی

علی دایی در نوکمپ/ فرگوسن در جام جهانی

سر الکس فرگوسن چند هفته قبل از اینکه هدایت منچستریونایتد را قبول کند، به عنوان سرمربی اسکاتلند به جام جهانی ۱۹۸۶ رفت.

در واقع، او در آن زمان در آستانه پیوستن به آرسنال بود اما به جای رفتن به هایبری به جام جهانی رفت و جورج گراهام به جای فرگوسن هدایت آرسنال را بر عهده گرفت. حضور فرگوسن در یک تیم ملی عجیب بود.  

پاری سن ژرمن پرستاره

علی دایی در نوکمپ/ فرگوسن در جام جهانی

پاری سن ژرمن همیشه ثروتمند نبوده اما زمانی که رنجرز در جام یوفا در سال ۲۰۰۱ این تیم فرانسوی  را در ضربات پنالتی شکست داد، پنالتی زنان پاریس عبارت بودند از: جی جی اوکوچا (از دست داده)، رونالدینیو (گل)، مایکل آرتتا (گل)، گابریل هاینزه (گل)، برنارد مندی (گل) و مائوریسیو پوچتینو (از دست رفته).

کاکا

کاکا در سال ۲۰۰۷ توپ طلا را برد ولی او جام جهانی را هم برده است.

این هافبک در جام جهانی ۲۰۰۲ برزیل حضور داشت و جوانترین بازیکن فهرست ۲۳ نفر سلسائو در جام جهانی بود. مثل رونالدوی ۱۷ ساله در جام جهانی ۱۹۹۴ که هرگز وارد زمین نشد.

فودن چند متری آگوئرو

علی دایی در نوکمپ/ فرگوسن در جام جهانی

سرخیو آگوئرو وقتی گل قهرمانی سیتی را وارد دروازه کوئینزپارک کرد، فیل فودن در کنارش بود.  فیل فودن در واقع تنها چند متر با سرخیو آگوئرو فاصله داشت. فودن درباره حضورش کنار زمین گفت: وقتی آگوئرو گل زد، من مستقیماً پشت دروازه بودم. سپس در زمین جشن گرفتیم. آن زمان من هوادار سیتی بودم دیوانه‌وار است که فکر کنم اکنون با آن بازیکنان بازی می‌کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا