عمومی

عملیات فریب – مجله تفریحی زیباروز

اساساً، قبل از هر تورنمنت، کی روش از راز نگه داشتن تیمش لذت زیادی می برد. دقیقا به همین دلیل، برخلاف بسیاری از تیم های ملی حاضر در جام جهانی، فهرست نهایی تیم ملی ایران هنوز منتشر نشده است و ایران در واقع تنها تیم ملی در گروه B مسابقات است که هنوز شماره بیست و ششم خود را منتشر نکرده است. فهرست به رسانه ها

به گزارش مجله تفریحی زیباروز همشهری وی نوشت: آخرین تجربه تیم ملی در ورزشگاه آزادی قبل از سفر به قطر برای جام جهانی یک پیروزی آسان برای ایران بود، نیکاراگوئه حریف سختی برای ایران نبود و تیم ملی هم قصد نداشت زیاده روی کند. فشار روی پاهای خود قبل از رفتن به قطر.با توجه به غیبت لژیونرهای زیادی، ترکیب تیم ملی اصلا کامل به نظر نمی رسید.کارلوس کی روش نیز از این فرصت استفاده کرد تا چند ستاره تیمش را محک بزند.پخش تلویزیونی این دیدار نشان می دهد که کی روش برنامه های فنی اولیه خود را مقابل نیکاراگوئه عملی نکرد ترکیب تیم ملی به احتمال زیاد مقابل تونس کامل می شود، دیداری که با تصمیم سرمربی پشت درهای بسته برگزار می شود تنها اتفاق تلخ این دیدار برای تیم ملی مصدومیت امید ابراهیمی و حذف او از لیست بازیکنان جام جهانی بود.

لذت مرموز بودن

اساساً، قبل از هر تورنمنت، کی روش از راز نگه داشتن تیمش لذت زیادی می برد. دقیقا به همین دلیل، برخلاف بسیاری از تیم های ملی حاضر در جام جهانی، فهرست نهایی تیم ملی ایران هنوز منتشر نشده است و ایران در واقع تنها تیم ملی در گروه B مسابقات است که هنوز شماره بیست و ششم خود را منتشر نکرده است. فهرست به رسانه ها کی روش فعلا همه چیز را مخفی نگه می دارد و در آخرین فرصت ممکن لیست را منتشر می کند. او پس از چهار سال درگیری با نیکاراگوئه به آزادی بازگشت. بین دو بازی اخیر در این ورزشگاه همه چیز برای او و تیم ملی رخ داد. اما این دو دوباره همدیگر را پیدا کردند و حالا در سومین دوره متوالی قهرمانی جهان دوباره در داستان شریک خواهند بود.

آنها هافبک هستند

حالا تقریبا همه فهمیدند که هدف از فراخوانی روزبه چشمی بازی دادن به این ستاره در خط دفاعی نبود. رزبه در دیدار مقابل نیکاراگوئه در میانه میدان بازی کرد و بازی خوبی داشت. ابتدا استقلالی ها در مورد چاسمی عقب نشینی کردند و تصمیم گرفتند او را به جای خط دفاع به مرکز زمین بازگردانند. این عقب نشینی حالا توسط خود کی روش انجام شده بود. چشمی که زمانی در نگاه کارلوس یک مدافع مدرن بود، اکنون به خط میانی بازگشته است. خود روزبه ترجیح می دهد در این قسمت از زمین بازی کند. کی روش در بازی مقابل نیکاراگوئه نیز در میانه با امید نورافکن بازی کرد. اتفاقی که با عملکرد خوب و پاس گل این بازیکن به پایان رسید. به هر حال امید از ترافیک دفاع چپ عقب نخواهد ماند و باید در مرکز زمین انتظار داشت.

این فرصت عجیبی است

بازیکنانی مانند آریا برزگر و مهدی هاشم نژاد فوتبالیست های خوب و با استعدادی هستند، اما آیا واقعاً حضور یک بازیکن در مسابقات بین المللی حتی قبل از حضور در لیگ برتر یک روند اصولی است؟ البته دلیل این تصمیم عدم حضور لژیونر و کمبود بازیکن است اما در چنین شرایطی بهتر نیست به بازیکنانی که در لیگ برتر ایران فعالیت می کنند فرصت دهیم؟ تردیدی نیست که امثال محمد محبی یا مهدی قیدی نیز علاقه مند به حضور در بازی های دوستانه تیم ملی هستند و دلیلی ندارد که این مکان را به بازیکنانی که حضور همیشگی آنها در تیم ملی امید قطعی است اعطا کنیم. اگر مربی دیگری روی نیمکت تیم ملی بود، این تصمیم موجی از شایعات را علیه او به راه می انداخت.

از سمت چپ گل می زنیم

تیم ملی در سه بازی دوستانه با کی روش به الگوی ثابتی برای گلزنی دست یافت. مدلی که تیم ملی را مجبور به گلزنی از جناح چپ می کند. ایران مقابل اروگوئه کار تیمی فوق العاده ای انجام داد و مهدی طارمی دروازه حریف را باز کرد. در دیدار مقابل سنگال، کار تیمی تماشایی و این بار ارسال تماشایی احسان حاج صفی برای سردار، ایران به گل رسید. مهدی ترابی از همین تیم در بازی دوستانه با نیکاراگوئه گل برتری تیم ملی را به ثمر رساند.

بازگشت پس از غیبت طولانی

اتفاق جالب دیگری که برای ملی پوشان در دیدار با نیکاراگوئه رخ داد، بازگشت رامین رضاییان به تیم ملی پس از مدت ها دوری بود. او پس از مدت ها سرانجام در ورزشگاه آزادی برای ایران بازی کرد. رامین که اردوی اتریش را هم به دلیل مشکلات ویزا از دست داد، بیش از هرکسی از تغییرات کادرفنی ایران در آستانه جام جهانی سود برد. حالا او باید با صدیق محرمی نبردی سخت را پشت سر بگذارد تا در جام جهانی پیشرفت کند.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا