اقتصادی

فایل صوتی لو رفته قربانزاده مساله ساز شد/ سرپرست و هیات مدیره استقلال زیر سایه سازمان خصوصی سازی!

فایل صوتی لو رفته رئیس سازمان خصوصی سازی که برای اعضای تیم استقلال ارسال شده باز هم این سئوال را ایجاد می کند که مگر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اکنون مدیرعامل و هیات مدیره ندارند که رئیس سازمان خصوصی در امور این دو باشگاه دخالت می کند؟ به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، روز گذشته فایل صوتی حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی که برای اعضای تیم استقلال ارسال شده بود در فضای رسانه ای و مجازی لو رفت تا بتوان در مورد دو نکته مهم از این اتفاق پرده برداشت.
اول اینکه در تمام این مدتی که حسین قربانزاده به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی و کسی که از سوی وزیر اقتصاد این ماموریت را گرفته که به عنوان نماینده تام الاختیار به  اموراین دو  ورود کند، در فضای مسموم مجازی فوتبال از سوی هواداران منتسب به استقلال این شائبه به وجود آمده بود که قربانزاده چون پرسپولیسی است مخصوصا در امور استقلال دخالت می کند و مدیران این تیم را به چالش می کشد تا شرایط قهرمانی برای سرخپوشان فراهم شود اما فایل صوتی لو رفته او که برای بازیکنان استقلال ارسال شده نشان دهنده این است که فارغ از این هیاهوی غلط و رنگی که در فضای مجازی وجود دارد او درست یا غلط موظف شده تا امور این دو باشگاه را در دست گیرد. 
در فایل صوتی ذکر شده که شب قبل از بازی با نساجی در جام حذفی برای بازیکننان و کادرفنی استقلال ارسال شده او تاکید می کند که موظف است امور هر دو باشگاه را به گونه ای پیش ببرد که دو تیم فصل آینده مشکلی نداشته باشند. او همچنین دراین فایل صوتی از بازیکنان استقلال خواسته تا همچون روزهای گذشته آرامش خود را حفظ کرده و با سعه صدر بازی خود را انجام دهند و در مورد شرایطی که باعث شده تا پول به موقع به باشگاه نرسد توضیحاتی داده است. 
فایل صوتی لو رفته قربانزاده مساله ساز شد/ سرپرست و هیات مدیره استقلال زیر سایه سازمان خصوصی سازی!
حال نکته دومی که از این فایل صوتی باید مطرح شود این است که مگر باشگاه استقلال خودش متولی و مدیر ندارد تا اعضای تیمش را دعوت به آرامش کند؟ مگر باشگاه استقلال هیات مدیره ندارد که رئیس سازمان خصوصی با ارسال یک فایل صوتی به دنبال توضیح دادن بابت مشکلات مالی این باشگاه باشد؟
نقش وزارت ورزش و جوانان در این شرایط چیست؟ مگر وزیر ورزش و جوانان احکام هیات مدیره و سرپرست فعلی را امضا نکرده پس چگونه است که وزارت اقتصاد و نماینده تام الاختیار او این روزها در حال رسیدگی به امور این دو باشگاه در این حد و با این جزییات است؟
آیا می توان منکر شد که در همین دو سه ماه اخیر بازیکنان استقلال نشان داده اند برای مدیریت باشگاه شانیتی قائل نیستند و در مصاحبه های بعد از مسابقات بارها این عدم رضایت خود از مدیریت باشگاه را نشان داده اند؟ پس دراین شرایط وقتی رئیس سازمان خصوصی خود را مکلف می داند که با ارسال یک فایل صوتی امور مدیریتی در این تیم را به دست گیرد باعث نمی شود این عدم بی توجهی بازیکنان به مدیریت باشگاه دو چندان شود؟ 
سوالی که از مدیریت باشگاه استقلال و در راس آن حجت کریمی سرپرست باشگاه باید پرسید این است که نقش شما به عنوان نفر اول مدیریتی این باشگاه چیست و چرا باید قربانزاده در مورد توافقات این باشگاه با همراه اول به عنوان اسپانسر مالی صحبت کند؟ آیا رئیس سازمان خصوصی سازی واقعا پرونده ها و مسائل دیگری جز دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ندارد؟
فایل صوتی لو رفته قربانزاده مساله ساز شد/ سرپرست و هیات مدیره استقلال زیر سایه سازمان خصوصی سازی!
غیر از این است که فعلا فقط 10 درصد سهام این دو باشگاه در بورس عرضه شده و هنوز 90 درصد سهام در اختیار دولت است؟ با توجه به همه این شائبه ها و سوالاتی که به وجود می آید لزوم شفاف سازی در مورد چگونگی ورود وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی به مدیریت سرخابی ها احساس می شود اما هیچ مسئولی در این باره توضیحات شفافی نمی دهد و طبق آنچه از پیگیری های نشان می دهد وزارت ورزش و جوانان هم موافق این همه دخالت سازمان خصوصی سازی در امور دو باشگاه نیست و مشخص نیست این جنگ پنهان یا آشکار چه زمانی قرار است به وضعیت مشخصی برسد. 

دکمه بازگشت به بالا