ورزشی

فریبا: به جمع چهار تیم برتر برسیم فینالیست هم می‌شویم/ حریفان تیم ملی تا بن دندان مسلح هستند

فریبا: به جمع چهار تیم برتر برسیم فینالیست هم می‌شویم  حریفان تیم ملی تا بن دندان مسلح هستند

آقای گل جام ملت‌های ۱۹۸۰ آسیا گفت: یادمان نرود که رقبای ما و مدعیان قهرمانی تا بن دندان مسلح هستند.

بهتاش فریبا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال ایران با فلسطین اظهار کرد: بازی اول در تورنمنت‌هایی مانند جام ملت‌های آسیا اهمیت بسیار زیادی دارد. روی کاغذ فلسطین حریفی خیلی ضعیف است، اما اگر چنین نظری داشته باشیم کار برای‌مان سخت می‌شود. فلسطین در دیدار با عربستان به تساوی بدون گل رسید و برابر ازبکستان یک بر صفر بازنده شد. تیم ملی ما برای آنکه دروازه فلسطین را باز کند باید راه‌حل گذر از خطوط دفاعی اتوبوسی را بداند و تمرین کرده باشد.  

فلسطین به مهاجمان ما فضا نمی‌دهد

وی ادامه داد: فلسطین با دفاع متراکم فاصله بین خط دفاعی و میانی را حذف می‌کند و برای رسیدن به دروازه این تیم باید از راه‌های خودش استفاده کند. شوت از راه دور، ضربات ایستگاهی و استفاده از توپ‌های دوم و سوم قبل از آنکه فلسطین بتواند خطر را کامل دور کند. از طرفی دیگر فاصله بین دروازه‌بان و خط دفاعی نیز از بین می‌رود، چون فلسطین کاملاً عقب بازی می‌کند و به مهاجمان ما فضا نمی‌دهد. اگر راه‌های گلزنی صحیحی را برای فلسطین مدنظر داشته باشیم و بتوانیم پیش از دقیقه ۲۰ به گل اول برسیم، آن‌وقت امکان زدن گل‌های بیشتر افزایش پیدا می‌کند چون حریف چیزی برای از دست دادن ندارد و نمی‌تواند به دفاع مطلق بپردازد. در کل بازی‌های سختی را در جام ملت‌ها داریم و چیزی به اسم بازی آسان نخواهیم داشت.

ژاپن در ۱۰ بازی تدارکاتی ۴۵ گل زده 

پیشکسوت تیم ملی در مورد اینکه امیر قلعه‌نویی می‌تواند پس از ۱۱ دوره غیبت، ایران را به فینال جام ملت‌های آسیا برساند، عنوان کرد: همیشه دوست داشتم تیم ملی با کادرفنی ایرانی موفقیتی را به دست آورد  حالا این فرصت وجود دارد تا امیر قلعه‌نویی بتواند با کمک دستیارانش، ایران را به موفقیتی بزرگ در جام ملت‌ها برساند. شناخت خوبی از قلعه‌نویی دارم، او نظم و انضباط را بر همه چیز ترجیح می‌دهد، رفاقت بسیار خوبی با بازیکنان دارد، از تجربه خود به بهترین شکل بهره می‌برد، تیمش یکدست خواهد بود، ولی یادمان نرود که مدعیان قهرمانی تا بن دندان مسلح هستند. ژاپن در بازی‌های تدارکاتی چهره‌ای بسیار مقتدر داشته است. ۱۰ بازی تدارکاتی کرده و ۴۵ گل زده است. تیم‌های بزرگی از جمله آلمان و ترکیه را با نتایج خوب و جالب توجه شکست داده است. کره جنوبی در مسیر صعود ما تا فینال است و استرالیا و عربستان سعود هم با تیم‌هایی آماده راهی مسابقات می‌شوند.  

به جمع چهار تیم برتر برسیم فینالیست هم می‌شویم

فریبا درباره اینکه تیم ملی سه دوره فینالیست جام ملت‌ها شده و هر سه بازی قهرمان شده، می‌تواند این بار هم فینالیست شود، تصریح کرد: حسم به من می‌گوید تیم ملی تا مرحله نیمه‌نهایی خود را بالا می‌کشد و از آن طرف معتقدم اگر به جمع چهار تیم برتر رسیدیم به دیدار فینال هم می‌رسیم. در مورد اینکه توانایی قهرمانی داریم باید صبور باشیم تا مسابقات شکل جدی‌تری به خود بگیرد و ببینیم تیم‌های مدعی در چه حد و اندازه‌ای هستند. با ورود تیم‌ها به مرحله حذفی بهتر می‌توان در مورد اینکه کدام مدعی شانس بیشتری برای قهرمانی دارد حرف شد. تیم ملی ایران هم تیم بسیار خوبی است، معدل سنی بالایی دارد، ولی تیم باتجربه‌ای است و می‌تواند به تجربه بازیکنان با کیفیت خود اتکا کند. نفراتی که تمامی تیم‌ها دوست دارند مشابه آن‌ها را در ترکیب خود داشته باشند. نتیجه‌گیری در جام ملت‌ها را بر دوش مهره‌های باکیفیت خود بگذاریم بعد از جام ملت‌ها به فکر جوانگرایی با شیب ملایم باشیم.  

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا