عمومی

فصل پرواز یحیی – مجله تفریحی زیباروز

اگر یحیی گل محمدی قصد دارد سبک مربیگری خود را تغییر دهد و سطح خود را از سایر مربیان ایرانی جدا کند ، باید جلو برود. او برای این کار به قهرمانی آسیا نیاز دارد. این دستاوردی است که باعث می شود یحیی به موقعیتی دست نیافتنی پرواز کند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: “یحیی گل محمدی به طور کلی در دوران مربیگری خود عملکرد خوبی داشته است. او فراز و نشیبی مانند قهرمانی در جام حذفی با ذوب آهن و فراز و نشیب هایی مانند شکست در تراکتورسازی و حضور عجیب او در تیم لیگ یک اکسین ، اما همه فراز و نشیب سقوط یحیی در این حرفه مثبت بوده است. عملکرد موفق از حضور او در پرسپولیس ادامه دارد و او توانست با تیم به نتایج خوبی برسد. یحیی گابریل کالدرون را در میانه راه برای نوزدهمین بار به خانه برد و پرسپولیس را از صفر تا صد شغل ، او موفق شد این عنوان را دوباره تکرار کند و سرخپوشان را در صدر فوتبال ایران قرار دهد. مهمتر از همه ، یحیی فصل گذشته با پرسپولیس بدون دو پنالتی با کمک ویدیو به فینال لیگ قهرمانان آسیا رفت. اولسان هیوندای ، شاید امروز مجموعه افتخارات پرسپولیس با قهرمانی آسیا کامل شود.

حالا اما یحیی دوباره با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا صعود می کند. سرخ پوشان پس از پیروزی سخت مقابل تاجیکستان در مرحله یک چهارم نهایی در یک چهارم نهایی مقابل الهلال عربستان شکست خوردند و در کمتر از 20 روز با یک تیم سخت مقابل پرافتخارترین تیم آسیایی روبرو خواهند شد. الهلال در مرحله قبل استقلال را حذف کرد. اگرچه این تیم دارای نقاط ضعفی است که برخی از آنها در یک بازی ظاهر شده است ، اما هنوز هم الهلال الهلال است و پیروزی تحت هیچ شرایطی آسان به نظر نمی رسد. با این حال ، اگر یحیی گل محمدی قصد دارد سبک مربیگری خود را تغییر دهد و سطح خود را از سایر مربیان ایرانی جدا کند ، باید جلو برود. او برای این کار به قهرمانی آسیا نیاز دارد. این دستاوردی است که باعث می شود یحیی به موقعیتی دست نیافتنی پرواز کند. وی با بررسی رویاهای خود گفت که به مربیگری تیم ملی ایران فکر می کند ، اما به دیدار باشگاه های خارجی نیز فکر می کند. البته امروز هنوز گل محمدی چهره قابل قبولی دارد اما راه میانبر او برای رسیدن به اهداف قهرمانی آسیا است.

حتی بازگشت به فینال ژانر گل محمدی را از دیگران جدا نمی کند. علاوه بر این ، شخصی مانند منصور ابراهیم زاده دو بار حضور در فینال لیگ قهرمانان را تجربه کرده است. یک بار به عنوان دستیار لوکا بوناچیچ در سپاهان و بار دیگر به عنوان سرمربی ذوب آهن. دست زدن به آن جام داستان دیگری است. دستاوردی که تقریباً برای سه دهه برای همه باشگاه های ایرانی غیرممکن بود و اکنون ، اگر یحیی موفق شود او را به عنوان مربی محلی ثبت کند ، موقعیت ممتازی را برای خود تضمین کرده است. ما در مراحل قبل الهلال و النصر را دیده ایم و پرسپولیس را به خوبی می شناسیم. “می توان با قاطعیت گفت که موفقیت با این تیم دور از دسترس نیست.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا