عمومی

فوتبال در مشت اینستاگرام – مجله تفریحی زیباروز

شاید روزی باید از خود بپرسیم که آیا فوتبالی که اینستاگرام بسیاری از اقدامات آن را تعیین می کند، به مقصد مناسبی می رسد؟

به گزارش مجله تفریحی زیباروز دنیای اقتصاد نوشت: اینستاگرام؛ این پلتفرم غیرعادی ساخته دست بشر اکنون به سطحی از نفوذ رسیده است که توانایی هدایت و گاه تعیین تکلیف در هر زمینه ای را دارد، قطعا فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست و می توان گفت بیش از همه ورزش ها تحت تأثیر اینستاگرام و بک‌روم‌های آن هستند. با این حال، در دنیایی که میلیون‌ها نفر در هر ثانیه رفتار شما را تماشا، تحلیل و انتقاد می‌کنند، عدم کارایی صحبت‌های بیهوده‌ای است؛ حتی اگر این تأثیر بیشتر منفی باشد تا مثبت. نظرات آنها از طریق اینستاگرام، بنابراین حتی بارگذاری یک عکس ساده در این پلتفرم می تواند موضوعات زیادی را به رسانه ها بدهد، چگونه می توانید ماهیت تأثیرگذار اینستاگرام را زیر سوال ببرید؟

اینستاگرام سرمربی استقلال را عوض کرد و پرسپولیس را خرید!

برای تایید این ادعا که اینستاگرام مدت هاست نقش مهمی در فوتبال و حواشی بازی می کند، سفر دوری لازم نیست، بلکه کافی است اتفاقات تابستان گذشته را تحلیل کنیم. وقتی سردار آجورلو، مدیرعامل استقلال در کنار سرمربی جدید پرتغالی می گوید قصد آوردم گزینه داخلی بیاورم و هواداران با نگاه منفی در فضای مجازی اجازه این کار را ندادند، یعنی نفوذ این شبکه اجتماعی حتی بزرگتر از حد معمول است. . جایی که وقتی صحبت از حضور رضا عنایتی روی نیمکت این تیم شد، هواداران استقلال به این اتفاق واکنش نشان دادند. آنها به طرق مختلف از یکی از بهترین گلزنان تاریخ باشگاهشان درخواست، التماس و تهدید کردند که این پست را نپذیرد. اینجاست که اینستاگرام تاثیر خود را گذاشت.

البته برای باشگاه رقیب هم همین اتفاق افتاد. وقتی خبر میلاد زکی پور که سابقه بازی در استقلال را دارد می خواهد پیراهن قرمز را بپوشد، فضا آتش گرفته بود. یکی از اهداف اینستاگرام پخش ویدیوهای قدیمی تلاوت زکی پور برای پرسپولیسی ها بود. آنها با نگاهی به اتفاقات گذشته در مقابل حضور مدافع گل گهر در ترکیب تیمشان موضع محکمی گرفتند. حتی آرشیو عکس های قدیمی با پیراهن استقلال هم کافی نبود و مدیران پرسپولیس تحت فشار فضای مجازی برای خرید این بازیکن محدودیت ایجاد کردند. او همچنین عکس هایش را از آرشیو بیرون آورد تا نشان دهد هنوز استقلالی است و نمی خواهد این سوال را فقط برای مدتی به خاطر بسپارد!

برای فرصت طلبان

همانطور که اینستاگرام می تواند خواسته های بخش بزرگی از هواداران فوتبال را برآورده کند، می تواند زمین بازی کسانی باشد که از آب گل آلود ماهی می گیرند. به عنوان مثال اگر فضای فضای مجازی با بازیکن هماهنگ نباشد، می تواند او را کاملا به بیراهه بکشاند. در فصول اخیر نمونه های زیادی از این دست وجود داشته و برخی بازیکنان در پاکت نامه عنوان کرده اند که مثلاً منافع مالی فلان سایت را تامین نکرده اند و همین موضوع باعث شد تا فضای فضای مجازی به شدت علیه آنها تبدیل شود. در روزهایی که اکثر مردم زمان زیادی را در اینستاگرام می گذرانند، ایجاد موج و همراهی هواداران فوتبال کار چندان سختی نیست. به خصوص اگر از یک پایگاه داده مجازی قدرتمند بهره مند باشید. مردم اتفاقات فوتبال را با دقت دنبال می کنند اما گاهی خواسته یا ناخواسته گرفتار موج تخریب یا روشنگری چهره های مختلف می شوند که شاید اگر با دقت بیشتری به ماجرا نگاه کنند به آن سمت نرود. شاید روزی باید از خود بپرسیم که آیا فوتبالی که اینستاگرام بسیاری از اقدامات آن را تعیین می کند، به مقصد مناسبی می رسد؟ البته، مانند هر جای دیگر، حفظ “اندازه” مهم است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا