عمومی

لزوم اجرای دقیق قوانین و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در گیلان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، اسدالله عباسی شنبه شب در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساختمانی و تغییر کاربری غیرمجاز در گیلان با تاکید بر نظارت و پیگیری دقیق از سوی سازمان حفاظت محیط زیست استان گیلان، اظهار داشت: استاندار گفت: نباید اجازه دخل و تصرف در انفال و سازندگی را بدهیم. غیرمجاز.

وی بر لزوم رفع هرگونه تجاوز و ساخت و ساز در جنگل ها و مراتع و تغییر کاربری اراضی کشاورزی تاکید کرد و افزود: کمیسیون ها با همکاری مراجع قضایی اقدامات جدی را برای جلوگیری از ادامه فعالیت های عمرانی انجام دهند.

استاندار گیلان یکی از شعارهای راهبردی دولت سیزدهم را مبارزه با فساد و جلوگیری از نقض حقوق بشر و انفال بیان کرد و گفت: استانداران نسبت به هرگونه تغییر هدف و ساخت و سازهای غیرمجاز حساس باشند.

وی با تاکید بر اینکه کم کاری در این زمینه غیرقابل قبول است، افزود: بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها باید در صدور پروانه های ساختمانی به تمامی اصول و قوانین احترام بگذارند و این کار باید زیر نظر استاندار انجام شود.

عباسی همچنین از موضع پرداخت جرایم در پرونده های تخلفات ساختمانی در کمیسیون های مواد 99 و 100 انتقاد کرد و گفت: رسیدگی به پرونده های این کمیسیون ها علاوه بر پیشگیری باید به گونه ای باشد که تخلفات، خصوصاً مواردی که مربوط به پایداری و ایمنی ساختمان است، محدود به پرداخت جریمه نبوده و باید اقدامات قانونی لازم انجام شود.

وی ادامه داد: نهادهای نگهبانی باید به اجرای دقیق قوانین و مقررات و برخورد قاطع و سازش‌ناپذیر در زمینه تغییر کاربری‌های غیرمجاز و تعرض به بیت المال، مراتع، جنگل‌ها و اراضی کشاورزی استان توجه جدی داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا