عمومی

ماندگاری هوای گرم در بیشتر مناطق کشور

بر اساس پایگاه خبری ،

طبق اعلام سازمان هواشناسی ، امروز در استان های ساحلی دریای خزر به ویژه در گیلان ، مازندران و گلستان باران بسیار کمی خواهیم دید.

امروز در ارتفاعات شمال غربی کشورمان ، مناطقی از آذربایجان شرقی و غربی و مناطقی از استان اردبیل و مناطق شمالی استان خراسان شمالی در ساعات پایانی لباس می پوشند و شرایط برای ابرهای پراکنده مهیا است.

در جنوب شرقی کشورمان جریان های مرطوب جنوبی شرایط را برای رشد ابرهای جوشان در بعد از ظهر ایجاد کرده اند که همراه با رعد و برق همراه خواهد بود.

در جنوب سیستان و بلوچستان ، ارتفاعات شمالی و شرقی استان هرمزگان و ارتفاعات کرمان فردا و پس فردا از نظر نوسانات دما هنوز هوای خنکی داریم ، به ویژه در کمربند شمالی و مناطقی از شمال غربی ، از جمله سواحل خزر ، هوای سرد پایدار خواهد ماند. اما از امروز هوای گرم در بیشتر مناطق کشور به ویژه در جنوب غربی کشورمان که دیروز در گرمترین ساعات اهواز و آبادان دمای 50 درجه بود ادامه خواهد داشت.

در شرق با بادهای 120 روزه روبرو هستیم که امروز ، فردا و پس فردا شدت می گیرند ، بنابراین در شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی می توانند منجر به گرد و غبار و کیفیت هوا شوند.

در جنوب غربی کشور ، به ویژه در ایلام و کمربند غربی خوزستان ، باد می تواند گرد و خاک ایجاد کند و کیفیت هوا را برای ساعت ها کاهش دهد.

دریای عمان و همچنین آبهای تنگه هرمز امروز و فردا در مناطق شرقی متلاطم و متلاطم است.

دکمه بازگشت به بالا