عمومی

مجلس نماد دموکراسی اسلامی و مردم سالاری

با توجه به پایگاه اطلاع رسانی شبکه روزنامه ،

آقای روحانی در مراسم افتتاحیه یازدهمین جلسه مجلس شورای اسلامی گفت: “من آغاز یازدهمین دوره مجلس یازدهم را به همه نمایندگان محترم و ملت بزرگ ایران تبریک می گویم. دموکراسی دینی است.
وی افزود: “اولین ستون دموکراسی در تاریخ ایران 114 سال پیش با آن زمان مجلس شورای ملی تشکیل شد و آن نهاد از مرحوم آخوند خراسانی و محقق نئینی تا امام راشل (ره) مؤسسه‌ای در نظر گرفته شد که یک نهاد مشروع و قانونی است.”
رئیس جمهور اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی از ابتدا افراد بزرگی روی چنین صندلی هایی می نشستند و وظایف خود را انجام می دادند. از شهدای آیت الله مدرس گرفته تا مقام معظم رهبری گرفته تا مرحوم آیت الله هاشمی رفسانی و شهدایی مانند شهدای رجایی ، شهدای باهنر و شهدای چمران در مجلس اول ، در همان جلسات نشستند و وظایف مهم قانونی را انجام دادند.
وی افزود: هر دو دوره چهار ساله دولت کوتاه مدت است و دوره مجلس نیز چهار ساله و کوتاه مدت است اما با همکاری دولت و مجلس می توانیم مردم را با خاطرات ماندگار و ماندگار برای ده ها سال و حتی قرن ها کنار بگذاریم. ، صحیح ، مؤثر و مفید برای جامعه است.
آقای روحانی افزود: “پارلمان ها آمده اند و رفته اند ، دولت ها آمده اند و رفته اند ، اما می بینیم که قانون مدنی کشور برای ده ها سال و بیشتر به عنوان قوی ترین دادگاه همچنان جایگاه افتخارآمیز ایران و قوه مقننه ایران است.”
رئیس جمهور با ابراز امیدواری برای همکاری بین مجلس یازدهم و دولت دوازدهم ، گفت: “مزیت منافع ملی بر حوزه های حزبی ، جناحی و انتخاباتی ، پایه و اساس همکاری بین پارلمان و دولت است.”
آقای حسن روحانی سخنان خود را در مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد و خاطرنشان کرد: بهترین همکاری مجمع و دولت لایحه خوبی است و در مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب می شود. این دولت و در ابتدای سال این مجلس ما می توانیم در این زمینه با یکدیگر همکاری کنیم.
وی افزود: “اساس همکاری ما با پارلمان در چارچوب قانون اساسی است. ما معتقدیم مجلس و هر عضو پارلمان از منظر قانون اساسی پاسخگو به کل ملت ایران است.”
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه همه ایده ها باید روی منافع ملی ، امنیت ملی ، منافع ملی و هویت ملی متمرکز شود و منافع عمومی باید بر مسائل حزبی و جناحی قدم بگذارد ، رئیس جمهور گفت: بدون شک ، نه مجلس ، نه حوزه انتخابیه و نه مجلس من. یک تفاوت وجود دارد: مجلس شورای اسلامی محل زندگی مردم است.
آقای روحانی ادامه داد: “ترجیح منافع ملی بر منافع حزبی ، حوزه های انتخابیه و جناح ها اساس همکاری دولت و مجلس است.”

دکمه بازگشت به بالا