عمومی

مخمصه مسی – مجله تفریحی زیباروز

شاید مهمترین اتفاقی که این روزها باید انتظار داشت بازگشت لیونل مسی به فرانسه باشد. همان جایی که تیر تیزش را شلیک کرد و اجازه نداد مردم این کشور برای دومین بار متوالی جام جهانی را تجربه کنند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز دنیای اقتصاد او نوشت: دقیقاً شش روز دیگر لیگ 1 فرانسه از سر گرفته می شود، بنابراین مانند سایر لیگ های معتبر اروپایی، فوتبال بار دیگر به تیم باشگاهی باز خواهد گشت. قدرت فوتبال در فرم باشگاهی.اما این انتقال چندان آسان نیست.شاید مهمترین اتفاقی که این روزها می توان انتظار داشت بازگشت لیونل مسی به فرانسه باشد؛ همان جایی که او تیر تیزش را شلیک کرد و به مردم اجازه نداد. این کشور که برای دومین بار متوالی جام جهانی را تجربه می کند مسی که جان خود را برای قهرمانی در جام جهانی داد، به عنوان بهترین بازیکن تاریخ به پاریس بازمی گردد که شاید خیلی ها در آنجا انتظارش را نداشته باشند؛ به خصوص با توجه به اتفاقاتی که اخیرا رخ داده است.

آرژانتینی ها از کسب سومین عنوان جام جهانی آنقدر سرمست شدند که فراموش کردند در فوتبال اصول اخلاقی و حرفه ای وجود دارد. بلافاصله پس از پایان قهرمانی و در حالی که همه بازیکنان در رختکن آلبی سلسته دست می زدند، امیلیانو مارتینز، برجسته ترین مدافع این تیم و یکی از ستاره های فینال که کیلیان امباپه را به سخره می گیرد، از هم تیمی هایش خواست که یک دقیقه سکوت به خاطر مهاجم فرانسوی! اما مارتینز از امباپه دست نکشید. مطمئناً او در فینال چهار بار به امباپه امتیاز داد، از جمله در ضربات پنالتی، اما همچنان از هر فرصتی برای طعنه زدن به ستاره خروس ها استفاده می کند. نمونه آن نمایش عروسکی نوزاد با عکس امباپه به جای سر است که دروازه بان آرژانتینی آن را در خیابان های بوئنوس آیرس حمل کرد تا ستاره جوان را به تمسخر بگیرد.

همه این اتفاقات در حالی رخ داد که مسی در پاری سن ژرمن در کنار مارتینز هم تیمی امباپه بود و شاهد نابودی خط حمله باشگاهش بود. پس از این اتفاق بسیاری از هواداران پی اس جی از لئو انتقاد کردند که نباید به هموطنانش اجازه چنین کاری را می داد. کار تا آنجا پیش رفته است که کافی شاپی در فرانسه پیراهنی مسی به شکل کشیش روی زمین طراحی می کند و از مشتریان می خواهد قبل از ورود کفش های خود را با آن بشویند! اتفاقی که خشم ستاره آرژانتینی را به اوج می رساند. البته برخی این تصویر منتقل شده را مربوط به قبل از فینال می دانستند و منشا آن را هم هواداران مارسی می دانستند. عکس بالا پیراهن باشگاه مسی است و مارسی دشمن قسم خورده پی اس جی است.

در هر صورت حتی اگر همه اینها سیاه نمایی رسانه ای باشد یا مربوط به گذشته باشد، مسی حالا برای بازگشت به باشگاهش با دوراهی عجیبی مواجه است. مطمئناً او در بازی هفتگی پاری سن ژرمن مقابل استراسبورگ به میدان نمی رود و در حال حاضر از این باشگاه به مرخصی می رود، اما دیدار مجدد و همکاری با امباپه اجتناب ناپذیر است. شایعات حاکی از آن است که ستاره جوان باشگاه از اینکه مسی بیشتر از او مورد توجه قرار می گیرد خوشحال نیست و این دو با هم رابطه خوبی ندارند. در هر صورت حالا هواداران خانگی پاری سن ژرمن پشت امباپه قرار گرفته اند و باید دید لئو چگونه از پس این چالش بر می آید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا