عمومی

مردم حمیدیا خواستار لغو مصوبه الحاق به یزد هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدرضا جعفری روز چهارشنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته شوراها در پاسخ به سئوال خبرنگار آنلاین در مورد مواضع شورا و شهرداری حمیدیا در مواجهه با مصوبه الحاق این شهر به یزد اظهار داشت: امیدواریم حمیدیا مستقل بماند و الحاق نشود اما ما به طور قطع از هر اتفاقی که در حمیدیا رخ دهد و به نفع مردم باشد، حمایت و استقبال می کنیم.

وی عنوان کرد: با مستندات و تجربیاتی که در زمینه الحاق شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ وجود دارد، به نظر می رسد که مردم حمیدیا از این الحاق هیچ نفعی نمی برد بنابراین ما نیز به عنوان نماینده مردم، از مردم دفاع خواهیم کرد.

جعفری یادآر شد: در عین حال، اکنون مردم حمیدیا و مسئولان استان پیگیر این امر هستند اما اگر کسی از شورای حمیدیا نظر بخواهد، شورا بر اساس مستندات، نظر خود را ارائه خواهد داد و در غیر این صورت، فعلاً به این موضوع ورود نخواهد کرد.

رئیس شورای شهر حمیدیا تصریح کرد: در حال حاضر، خواسته مردم لغو مصوبه الحاق حمیدیا به یزد است و امیدواریم با عملکرد خود باعث نشویم که نظر مردم تغییر کند.

وی عنوان کرد: به نظر می رسد از نظر علمی و فنی مردم از این الحاق متضرر می شوند اما با این وجود، پیرو نظر مردم هستیم.

مردم حمیدیا خواستار لغو مصوبه الحاق به یزد هستند

اجرای ۲۴ پروژه جدید در حمیدیا

شهردار حمیدیا نیز در این جلسه با اشاره به پروژه های شهرداری حمیدیا اظهار داشت: شهرداری حمیدیا امسال ۲۴ پروژه جدید و ۱۲ پروژه عمرانی از سال گذشته در دست احداث دارد که از مهمترین آنها می‌توان به بوستان سیدولی رشتی، بوستان اندیشه و ساماندهی بلوار شهید دشتی اشاره کرد.

مرادعلی الله وردی افزود: بوستان سیدولی رشتی از پروژه های باقی مانده از سال گذشته است که امیدواریم تا پایان خرداد کامل و مورد بهره برداری مردم حمیدیا قرار گیرد.

وی، اعتبار سماندهی بلوار شهید دشتی، به عنوان یکی از ورودی‌های شهر یزد را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

شهردار حمیدیا در مورد جداسازی آب شرب و فضای سبز حمیدیا نیز بیان کرد: سال گذشته این جداسازی ۳۰ درصد بود که امسال به ۷۰ درصد رسید و چشم انداز ما، اجرای ۹۰ درصدی جداسازی آب شرب و فضای سبز در این منطقه است.

الله وردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه موضوع درآمدهای پایدار برای شهرداری ها به یک دغدغه تبدیل شده است، افزود: بر این اساس دستورالعملی از سوی وزارت کشور در این زمینه تنظیم شده که بر مبنای آن شهرداری ها می توانند در زمینه سرمایه گذاری فعال شوند.

وی تاکید کرد: حمیدیا در این زمینه ظرفیت های بسیار خوبی دارد و از سرمایه گذاران نیز دعوت می کنیم تا طرح های سرمایه گذاری خود را به شهرداری ارائه دهند.

خبرنگاران قبل از برگزاری نشست خبری شهردار و رئیس شورای شهر حمیدیا، از پروژه‌های عمرانی در دست اجرا شهرداری حمیدیا در محلات مختلف این شهر بازدید کردند.

دکمه بازگشت به بالا