ورزشی

مسئولان نسبت به انتقادات گوش شنوا داشته و به اصلاح امور بپردازند/ مسأله حجاب از احکام ضروری اسلام است

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به حوادث اخیر کشور؛

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مرجع تقلید قم با صدور بیانیه ای به اغتشاشات اخیر واکنش نشان داد و با تاکید بر حق اعتراض مردم به ویژه جوانان، لزوم توجه به قانونمندی و سوء استفاده دشمن، از مسئولان خواست. برای گوش دادن به انتقاد و درست کردن همه چیز.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم با صدور بیانیه ای به اغتشاشات اخیر واکنش نشان داد و با تاکید بر حق اعتراض مردم به ویژه جوانان، لزوم توجه به نظام قانونی بودن و سوء استفاده از دشمن، از مسئولان خواست انتقادات را بشنوند و مسائل را اصلاح کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

سلام بر تو ای رسول خدا یا رسول رحمت

در روزهای اخیر که مردم شریف ایران درگیر مشکلات و فشارهای اقتصادی هستند، وقوع حوادثی باعث نگرانی برخی از مردم و محل اعتراض و انتقاد شده است.

در این میان دشمنان و اشرار و به دنبال آن فریب خوردگان، از احساسات جوانان سوء استفاده کردند، اعتراضات را منحرف کردند و به مقدسات اهانت کردند، نوام ها را آلوده کردند، اموال را تخریب کردند و خون بی گناهان را ریختند و اسلام، امنیت و امنیت را هدف گرفتند. آرامش مردم اما مردم متدین و منطقی با حضور آگاهانه خود مانند همیشه بر تخیلات خام دشمن غلبه کردند.

در این جا لازم می دانم به توصیه های پدرانه اشاره کنم:

1-انتقاد و اعتراض حق مردم به ویژه جوانان است و با وجود مشکلات و کاستی ها، اگر انتقادی به عملکرد مسئولان و یا نحوه اجرای برخی قوانین وجود دارد، باید به صورت #قانونی انجام شود. در موارد دیگر و با حفظ محدودیت ها به گونه ای که مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد، برای قیام نکردن، ابراز وجود کنید. و لازم است مسئولان این انتقادات را بشنوند و کار را اصلاح کنند.

2- فضای مجازی آزاد و بدون انضباط ابزار خطرناکی برای برهم زدن آرامش فکری و امنیت اخلاقی و اجتماعی است و علیرغم فواید بی شماری که دارد، مضرات آن گریبانگیر همه آحاد ملت می شود، از این رو لازم است مسئولان برای سازماندهی و سازماندهی آن تدابیری بیندیشند. افراد دلسوز همچنین با بالا بردن هوشیاری مراقب باشند تا علاوه بر فواید آن، خود و خانواده هایشان از آسیب آن در امان باشند.

3- لازم است همه مسئولان با شفاف سازی فضا، اطلاع رسانی به موقع و نشان دادن خدمات و توانمندی ها علاوه بر اشتباهات و کاستی ها، از فرصت از دروغگویان و کینه جویان بهره ببرند و اعتماد مردم را که یکی از بالاترین پشتوانه هاست، جلب کنند.

چهارم: مسئله حجاب یکی از احکام مهم و ضروری دین مبین اسلام است که فواید و برکات فراوانی برای جامعه و افراد آن دارد و زنان و دختران جامعه اسلامی ما نیز به آن توجه دارند، البته. اجرای آن در سطح جامعه نیازمند فرهنگ سازی عمیق، فراگیر و متعاقب آن است که صحیح است و اگر راهکارها یا رفتارهایی در این راستا مناسب نیست، باید اصلاح شود.

پنجم: نیروی انتظامی حافظ امنیت و آرامش جامعه است و تضعیف آنها یکی از خطرناک ترین اهداف دشمن برای تهدید موجودیت ایران اسلامی است.

ششم: دستگاه قضایی به دور از سروصدا باشد و همه جوانب را در نظر بگیرد و به همه وقایع اخیر رسیدگی کند و با مقصران در هر رتبه و مقام و موقعیت اجتماعی برخورد قانونی کند و جزئیات را به اطلاع مردم شریف برساند.

هفتم: عموم مردم عزیز بدانند که این امت و کشور و نظام جمهوری اسلامی با فرهنگ اصیل و پایدار خود در معرض کینه و توطئه و هجمه سراسری دشمنان و منافقین قرار دارد تا به نقطه پیروزی برسد. رسیده است. و با غلبه بر نقشه های آنان، این دشمنی ها ادامه خواهد داشت و همچون گذشته، استقامت با تلاش در جهت پیشرفت و تقویت کشور، ضامن این پیروزی است. مسئولان به عنوان خدمتگزار مردم برای سهولت در سفر و آسایش و رفع مشکلات مردم از هیچ هزینه ای دریغ نکنند.

در پایان با خضوع از درگاه خداوند متعال، عزت اسلام و ملت شریف و فداکار ایران و مسلمانان جهان و علو درجات شهدا و جان باختگان حوادث اخیر را مسالت دارم. و برای خانواده هایشان صبر و اجر و برای مجروحان شفای عاجل از خداوند منان مسئلت دارم.

هفته گذشته علاوه بر برخی اعتراضات و انتقادات مردمی، عده ای نیز به بهانه درگذشت خانم مهسا امینی در خیابان های برخی از شهرهای کشور تجمع کردند و به اموال عمومی آسیب رساندند و به مقدسات اسلامی توهین کردند.

پس از هتک حرمت به قرآن و اماکن مقدس اسلامی توسط اغتشاشگران و پس از فراخوان هیئات مذهبی برای تجمع و راهپیمایی در محکومیت این اقدام به نام اجتماع بزرگ خلق رسول الله، این مراسم برگزار شد. امروز در چندین استان کشور و مردم اقدامات اغتشاشگران را محکوم کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا