مساله فرزندآوری برای شیعیان حیثیتی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

فرزندآوری

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به سالروز ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: کسی که خداوند به او منت بگذارد و بتواند ولایت و معرفت اهل بیت (ع) را داشته باشد، تمام خوبی‌ها را در خود جمع کرده است.

وی عنوان کرد: معرفت اهل بیت (ع) ناشی از معرفت خدا و پیامبر (ص) است و هر گاه به این معرفت برسیم، هرگز گمراه نخواهیم شد.

ناصری با بیان اینکه باید هر سه بعد زندگی ائمه اطهار (ع) شامل ابعاد معنوی و الهی، سبک زندگی و سیره عملی را بشناسیم، افزود: هر چه این ابعاد را بشناسیم بیشتر توسل خواهیم کرد و از مسیر گمراهی بیشتر فاصله خواهیم گرفت.

خطیب جمعه یزد عنوان کرد: سیره سیاسی ائمه اطهار (ع) نیز باید مدنظر باشد زیرا در سیره آنها هرگز دین از سیاست جدا نبوده و به دنبال حاکمیت الله در جامعه بودند.

وی با اشاره به سخن پیامبر (ص) بیان کرد: ایشان فرمودند که پاره تن من در خراسان است و هرکس او را زیارت کند، روز قیامت او را شفاعت خواهم کرد.

ناصری ادامه داد: امام رضا (ع) نیز فرمودند که هرکس که به زیارت من بیاید، در پل صراط، هنگامی که نامه اعمال به او می‌دهند و زمانی که ترازوی اعمالش سنجش می‌شود، به او کمک خواهم کرد.

امام جمعه یزد ادامه داد: انس ما به اهل بیت به ویژه امام رضا بسیار است و امیدواریم همه ما بتوانیم به نحوی عمل کنیم که خشنودی خدا و رضای امام رضا (ع) را در پی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به مساله جمعیت عنوان کرد: در اسلام و در قرآن، هدف اصلی خلقت انسان، رسیدن به کمال الهی است اما طاغوت‌ها همواره می‌خواستند که انسان را از مسیر اصلی که مسیر الهی است، دور کند.

وی عنوان کرد: جامعه بشریت امروز نسبت به بندگان خدا این طور عمل می‌کند که هر چه خدا می‌گوید خلاف آن عمل می‌کند، در قرآن آمده که مال و فرزند می‌تواند وسیله عاقبت بخیری باشد اما فرزندآوری از مواردی است که دشمنان اسلام برای آن تبلیغات منفی می‌کنند.

بی حجابی یک توطئه جهانی است

ناصری از بی حجابی نیز به عنوان یک توطئه جهانی یاد کرد و گفت: دشمنان می‌خواهند ما همواره در محضر خدا معصیت کار باشیم و جامعه ما به فساد و گناه برسد بر این اساس مدام در حال ترویج بی حجابی و بی بند و باری هستند.

وی تصریح کرد: آنها از سالهای قبل در مورد کشورهای اسلامی نقشه می‌کشیدند و می‌خواستند جمعیت کم شود به ویژه در مورد شیعیان به همین دلیل یا از نظر اخلاقی روی آنها کار می‌کردند یا از نظر مالی آنها را ضعیف نگه می‌داشتند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: جمعیت کشور ما روز به اضمحلال است، اینها برنامه ریزی کردند که جوان نداشته باشیم به مسجد، مدرسه، کارخانه و… برود و باید تلاش کنیم از این شیوه و سبک زندگی برگردیم و نگرانی بابت معیشت و تأمین روزی فرزندان را از خود دور کنیم و به خدا توکل داشته باشیم و بدانیم که خدا روزی رسان است.

وی یادآور شد: در گذشته زندگی‌ها سخت‌تر بوده، امروز تعداد فرزندان خانواده‌ها کمتر شده اما زندگی‌های آنها سخت‌تر شده است.

ناصری از خانواده‌ها خواست تا ازدواج جوانان را تسهیل و آنها را تشویق به فرزندآوری کنند و ایمان داشته باشند که باید به افزایش جمعیت یاران امام زمان کمک کنیم.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: مسئله فرزندآوری امروز برای شیعیان حیثیتی است و نباید در این زمینه بی توجهی صورت گیرد باید خطر را احساس کنیم و دقت کنیم که جمعیت دیگران در حال افزایش است و نباید در این زمینه کوتاهی کنیم.

ضرورت توجه به بهره وری در حوزه انرژی

وی در مورد بهره وری نیز بیان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز در کشور ما وجود دارد این است که از نعمت‌های خدا به درستی استفاده نمی‌کنیم و فکر نمی‌کنیم چطور می‌توانیم از نعمت خدادادی به بهترین نحو استفاده کنیم.

ناصری عنوان کرد: بهره وری در انرژی یکی از مسائلی است که باید مدنظر مردم و مسئولان باشد و باید مراقبت شود تا در این زمینه اصراف صورت نگیرد و از همه نعمت‌های خدا به بهترین نحو استفاده شود.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر بیان کرد: هیچکس فکر نمی‌کرد ایرانی‌ها بتوانند خرمشهر را آزاد کنند زیرا عراقی‌ها به نحوی عمل کرده بودند که راه هیچ نفوذی وجود نداشت اما عشق به کشور و امام، مقاومت و اخلاص رزمندگان ما، ایران را به پیروزی رساند و خرمشهر را به ما بازگرداند.

ناصری تصریح کرد: امروز خرمشهرهای بسیاری در پیش داریم و اگر در برابر دشمن کوتاه بیاییم، بی شک ضرر کرده ایم.

دکمه بازگشت به بالا