عمومی

مشکل بیمه راهنمایان گردشگری مرتفع شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرا علی اصغر شالبافیان وی عصر پنجشنبه در نشست با نمایندگان تشکل های گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه مشکل بیمه راهنمایان گردشگری حل شده است، اظهار داشت: سهمیه بیمه راهنمای تور سه هزار نفر افزایش یافته است و در این راستا ، دو هزار راهنمای گردشگری که یا بیمه نداشتند یا بیمه آنها فسخ شده بود موفق به بیمه شدند.

وی به افزایش چشمگیر ظرفیت در حوزه گردشگری در سال 1401 اشاره کرد و گفت: امسال از تسهیلات نقطه الف تبصره 18 می توان برای تجهیز و نوسازی اماکن گردشگری و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استفاده کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آن دیار با اشاره به آغاز مراسم «اردبیل 2023» افزود: مدیریت میراث فرهنگی استان به ویژه حوزه گردشگری در چنین شرایطی کار یک نفر نیست و تشکل های گردشگری استان و فعالان این حوزه باید به موفقیت این صنعت کمک کنند.» گردشگری باید کوشا و هم افزایی باشد.

شالبافیان وی ادامه داد: معافیت دو ساله از مالیات کرونا برای دفاتر مسافرتی و گردشگری و همچنین مراکز اقامتی باید رعایت شود که متاسفانه در برخی استان ها این اتفاق نمی افتد و برای رفع این مشکل تلاش می کنیم.

دکمه بازگشت به بالا