عمومی

معادن غیرفعال اردبیل تا پایان سال تعیین تکلیف شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرا فرزاد قلندری ، در جلسه ای که شنبه شب با حضور مدیران کل صنعت ، معدن و تجارت و اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل برگزار شد ، بر لزوم تدوین و به روزرسانی برنامه استراتژیک معدن اردبیل با تأکید بر استخراج پایدار تأکید کرد. وی تأكید كرد كه به حوزه تولید باز خواهد گشت و همچنین اشتغال مورد انتظار را ایجاد خواهد كرد.

وی در مورد لزوم استفاده از ظرفیت حقوقی شورای معادن اردبیل گفت: استفاده از نظرات و پیشنهادات گروه های فعال در بخش معدن و کارشناسان این حوزه در سیاست گذاری مناطق معدنی و همچنین تهیه نقشه راه معادن در استان و روشن شدن مشکل. .

معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: انتظار داریم صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل پیشنهادات عملی خود را در زمینه معادن غیرفعال و تأمین مواد مورد نیاز پروژه های عمرانی طی دو هفته آینده تهیه و در شورای معادن استان برای تصویب بررسی کند. تصمیم گیری باید گرفته شود

قلندری بر تعیین تکلیف معادن غیرفعال در استان اردبیل تا پایان سال تأکید کرد و افزود: دستگاه های اجرایی استان اردبیل باید در رفع مشکلات بخش معدن به ویژه مشکلات مخالفان این معادن که باعث رکود در این بخش شده است ، همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: معادنی که دارای تعارضاتی هستند که قابل بهره برداری نیستند باید در اسرع وقت شناسایی و وظایف دستگاه های اجرایی طبق برنامه مشخص به آنها ابلاغ شود تا بتوانیم از تمام ظرفیت های معدن برای حل مشکلات استان استفاده کنیم.

معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری اردبیل همچنین بر لزوم تأمین به موقع مصالح پروژه های عمرانی استان مطابق با قوانین و مقررات و برنامه و تأمین معادن مورد نیاز کارگران معدن خصوصی تأکید کرد و در راستای برنامه جهت شفاف سازی قیمت شن و ماسه حرکت کرد.

دکمه بازگشت به بالا