معرفی مساجد دوست‌دار مادر و کودک – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کود |کودک

به گزارش خبرنگار آنلاین، زهرا نجاری در هجدهمین نشست مجازی الگونمایی که شامگاه یکشنبه با موضوع جمعیت برگزار شد اظهار کرد: با توجه به اهمیت افزایش جمعیت سال گذشته اولین همایش و دورهمی خانواده‌های دارای سه فرزند را در هفته جمعیت برگزار کردیم.

وی افزود: در این دورهمی خانوادگی ۱۵۰ خانواده دارای سه فرزند در بوستان هشت‌بهشت قزوین و در یک فضای صمیمی جمع شدند و برنامه‌های متنوع و متعددی داشتیم.

این فعال حوزه جمعیت بیان کرد: یکی از برنامه‌های این دورهمی پرداختن به مسئله سقط‌جنین بود که به‌صورت ویژه و در قالب مسابقه و نمایش به آن پرداختیم.

وی ادامه داد: در این نماش یک تنگ ماهی در اختیار خانواده‌های حاضر قرار دادیم و گفتیم در قبال دریافت یک ماشین، ماهی درون تنگ ر بکشند اما کسی این کار را نکرد و سپس کارشناس ماما به آسیب‌های موضوع سقط‌جنین پرداخت.

استفاده از ظرفیت طنز برای تشویق فرزندآوری

نجاری با بیان اینکه تلاش کردیم تا امسال برنامه جدید و متفاوت‌تری داشتیم، ادامه داد: در برنامه امسال از پارسا عابدی‌ها یکی از بلاگرهای قزوینی که به عمه بتول شناخته شده و بیش از ۲۰۰ هزار مخاطب در فضای مجازی دارند کمک گرفتیم.

وی اضافه کرد: تلاش کردیم با ادبیات این بلاگر به محورهایی همچون فاصله ازدواج تا فرزندآوری آوری، ناباروری، سقط‌جنین، خانواده‌های چند فرزندی و خانواده‌های تک‌فرزندی بپردازیم.

این فعال حوزه جمعیت با بیان اینکه دومین عصرانه مثبت ۳ با حضور ۳۰۰ خانواده برگزار می‌شود، تأکید کرد: یکی از برنامه‌های امسال ما در این جشن راه‌اندازی غرفه فروش محصولات مادر و کودک است و تلاش می‌کنیم با تخفیف بین ۱۰ تا ۳۰ درصد محصولات را عرضه کنیم.

وی گفت: معرفی مرکز درمان ناباروری بیمارستان ولایت نیز در دستور کار است و سعی می‌کنیم از ظرفیت پزشکان این مرکز برای معرفی استفاده کنیم.

نجاری گفت: استفاده از تجربیات مادران چند فرزندی و بیان انتظارات این مادرها از مردم، مسوولین و افراد دارای دغدغه جمعیت از دیگر بخش‌های این برنامه است.

وی اظهار کرد: از مجموعه‌های فرهنگ و تربیتی که در شهر قزوین فعال هستند دعوت کردیم تا به برپایی غرفه و میزخدمت در این جشن اقدام کنند.

تقدیر از تسهیل‌گران افزایش جمعیت

این فعال حوزه جمعیت با بیان اینکه تجلیل از خانواده‌های باشکوه و تجلیل از تسهیل گران خانواده‌های چند فرزندی از دیگر بخش‌های جشن امسال است، اضافه کرد: تجلیل از کسبه و حتی پدربزرگ و مادربزرگ‌هایی که به خانواده‌های دارای جمعیت کمک می‌کنند نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال معرفی و تقدیر از مساجد دوست دار مادر و کودک هستیم، بیان کرد: این مساجد مساجدی هستند که حداقل‌های حضور مادر با کودک در مسجد را فراهم کرده‌اند.

نجاری با بیان اینکه امسال از ظرفیت هیئات و جامعه ایمانی مشعر برای برپایی غرفه‌ها استفاده کردیم، خاطرنشان کرد: ما یک هیئت فعال مادر کودک داریم که در حوزه جمعیت و فرزندآوری فعال است و در این جشن کمک بسیار خوبی برای ما خواهند بود.

وی تأکید کرد: خانواده‌های چند فرزندی وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، امید در میان آن‌ها تقویت می‌شود و تلاش می‌کنیم این تجمعات امیدآفرین افزایش پیدا کند.

این فعال حوزه جمعیت اضافه کرد: این شبکه تقریباً ۵۰ نفر فعال است و همراهی مجموعه‌های مردمی به‌صورت شبکه‌سازی که از سوی جبهه انجام شده است شکل گرفت.

وی در پایان یادآور شد: تلاش می‌کنیم پرداختن طنز به مسئله جمعیت ضد جمعیت نشود و برنامه‌ها را درشان مسئله افزایش جمعیت پیش ببریم.

دکمه بازگشت به بالا