ورزشی

منفعت طلبی با اسم رمز سلامتی مردم / لیگ برتر را تعطیل کنید!

لیگ برتر ، لیگ برتر نوزدهم

دعوا بین طرفداران و حریفان در پایان رقابت های لیگ برتر به دلایل دیگری غیر از آنچه گفته می شود انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا ، این روزها با کند شدن شیوع بیماری عروق ویروس کرونا قلب و از سرگیری تعداد زیادی از فعالیتهایی که مدتی است تعطیل شده است ، بحثی در مورد شروع فعالیت های دیگری انجام شده است که بیشتر است. مسابقات ریسک و ورزش ، به ویژه لیگ برتر. فوتبال در صدر این مشکلات قرار دارد.
تاریخچه 9 هفته باقی مانده از لیگ برتر و اختصاص مباحثی چون قهرمانی ، سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و دو تیم که در حال سقوط هستند معمای حل نشده ای هستند که در این 9 هفته مشخص می شوند و در صورت ادامه لیگ نیست. ، مشخص نیست چه تصمیمی باید اتخاذ شود. این امر باید مورد توجه قرار گیرد و این یک نگرانی جدی برای مسئولان فدراسیون در این زمان است. با این حال ، این خبر حاکی است که 13 باشگاه خواهان لغو این رقابت هستند و فقط 3 باشگاه اعتقادی به پرسپولیس ، صنعت نفت و فولاد ندارند. مخالفان ادامه لیگ در مورد خطراتی که بازیکنان درگیر در این بازی را تهدید می کند ، بحث می کنند و افرادی که از ادامه لیگ حمایت می کنند ، در مورد اشتیاق اجتماعی مخاطبان جدی فوتبال بحث می کنند ، اما مشخص است که اینها هستند بهانه ها و هر باشگاهی و منافع خودشان در این باره موضعی اتخاذ کرده اند که ما بررسی کرده ایم:
پرسپولیس و رویای برنده پوکر
هیچ چیز برای پرسپولیس شیرین تر از قهرمانی برای چهارمین بار پیاپی نیست و با این عنوان سفیدها یک دوره تاریخی طولانی را ثبت کرده اند و رکورد 3 قهرمانی پیاپی سپاهان را شکستند و بعید نیست کسی بتواند این وضعیت را تکرار کند. سالها به نظر می رسید سفیدپوستان برای کسب عنوان قهرمانی سخت تلاش می کنند و با همه مشکلات بزرگ و کوچک روبرو می شوند. اتفاقات هفته های گذشته و قبل از اختتامیه مسابقه کاملاً به نفع وی بود. سه امتیاز بدون درد در بازی مستقیم با سپاهان و استراحت که به پیروزی آنها در بازی مقابل شهر خردو کمک کرده است ، آنها را در مسیری امن در صدر جدول ایجاد کرده است که تقریبا قهرمانی آنها را ثابت کرده است. طبیعی است که هر باشگاه دیگری در این شرایط در جای جای پرسپولیس قرار بگیرد و در یک قدم رسیدن به جام با بسته شدن مسابقات موافق نیست.
شاکیان شکست خورده اند
استقلال ، سپاهان و تراکتور سه قطب و سایر مدعیان لیگ برتر هستند. آنها در شروع فصل مصمم بودند كه كمربند قهرمانی پرسپولیس را برش دهند و مدتی موفق شدند در این گل موفق شوند. هر کدام از آنها چند هفته در لیگ 19 تجربه کردند اما 9 هفته باقی مانده بود. در پایان فصل آنها از 8 تا 10 امتیاز (به دلیل مسابقه غیرقابل اجرا بین استقلال و فولاد) در صدر جدول قرار دارند و عملا قهرمانی را از دست می دهند. مهمترین دغدغه این سه باشگاه در حال حاضر کسب سهمیه ای است که هنوز هم دارند و طبیعی است که آنها لیگ را در کوس تعطیل کنند و مطابق علایق خود عمل کرده اند.
مورد عجیب شهر اتومبیل
یکی از باشگاه هایی که باید برای ادامه رقابت تلاش کند ، شهر خودرو است ، زیرا تیمی که به جمع 4 تیم نزدیک می شود ، ابتدا در جدول قرار دارد و سهمیه را از آن خود می کند و اگر جدول در این مرحله گنجانده شود ، در مرحله گروهی قرار می گیرند. اوج مسابقات آسیایی فصل بعد است ، اما چرا؟ آیا آنها برای ادامه لیگ رای نیاوردند؟ ماجرای شهر خودرو بحث اقتصادی او با پرسپولیس است که پس از انتقال یحیی گل محمدی به جنگ بین آنها تبدیل شد و دشمنی را شکل داد که باشگاه مشهدی به دنبال اهداف تهران نیست تا به هدف خود برسد.
صنعت نفت و فولاد
پس از شهر خودرو ، شانس اصلی کسب سهم است و فقط طبیعی است که نام وی در بین حریفان تعطیلی لیگ باشد. اگرچه فولاد و صنعت ناف مخالفت خود را با تعطیل شدن لیگ اعلام نکرده اند ، اما نام آنها جزو 13 تیم دیگر نیست. با این حال ، مدیرعامل فولاد گفت که آنها همچنین با تعطیلی لیگ موافق هستند و صنعت نفت ممتنع است.
7 باشگاه دیگر
روغن مسجد سلیمان ، ماشین سازی تبریز ، نساجی مازندران ، ذوب آهن ، پارس جنوبی جم ، گل گوهرسیرجان ، سایپا تیم هایی هستند که شانس زیادی برای کسب سهمیه ندارند و به جز گلگهر و سایپا احتمال سقوط چندانی ندارند. تاریخ تیم هایی که ادامه لیگ هیچ تاثیری در سرنوشت آنها ندارد نیز جالب است. در هر صورت ، اکثر تیم ها با مشکلات مالی روبرو هستند و هزینه برگزاری مسابقات ، جداول و اردوها و گرفتن هتل و غیره ، بار سنگینی برای آنها است. از طرف دیگر به بهانه اینکه لیگ نیمه تمام است ، آنها امیدوارند که بخشی از حقوق بازیکنان و کارکنان کسر شود و مشکلات مالی آنها برطرف شود. گلگهر و سایپا نیز خطر سقوط را احساس می کنند و این دلیل موقعیت احتمالی آنها است.
شاهین و پیکان؛ می خواهم زنده بمانم
دو تیم در انتهای جدول که گزینه های اصلی سقوط هستند ، در صورت بسته شدن لیگ و با حضور 18 تیم در فصل بعد از این خطر جدی خلاص می شوند.

دکمه بازگشت به بالا