عمومی

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

تعطیلات نوروزی هر سال فرصت خوبی برای گردشگری عمومی بود. با شیوع ویروس کرونا، سفرهای چند ساله نوروزی چندان مورد استقبال مردم قرار نگرفت و بسیاری از مردم متوجه آن نشدند. با این حال بسیاری از کاربران در چند سال اخیر سفرهای مجازی را بهانه ای برای ارائه مکان های سیاحتی و زیارتی شهر خود راه اندازی کرده اند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، مرکز تحقیقات بتا در ادامه نوشت: با تزریق واکسن کرونا و کاهش چشمگیر بیماری عروق بیماری کرونا و مرگ و میر در اواخر دهه 1400، تعطیلات نوروزی سال 1401 فرصت مناسبی برای سفر و تفریح ​​فراهم کرد. تا جایی که در این عید شاهد خیل عظیم مسافران نوروزی بوده ایم.

بر اساس مطالعات انجام شده، حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد (اینستاگرام)، تخت جمشید (توئیتر) و حافظیه شیراز (تلگرام)، پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در نوروز سال 1401 در فضای مجازی بوده اند.

اولین امکانات گردشگری در هر تخت بیشتر از دو تخت دیگر مورد توجه کاربران قرار گرفت. اینستاگرام نسبت به کاربران نوروزی 1401 در دو پلتفرم دیگر، محتوای بیشتری درباره سایت های تفریحی و مسافرتی داشت. ارسال تصاویر مکان های گردشگری پس از بازدید، آشنایی با مکان های مختلف تاریخی، مذهبی و گردشگری توسط تورهای گردشگری و افراد مختلف، پیشنهاد سفر به این مکان ها به دوستان و اقوام، اشاره به تاریخچه و دلایل اهمیت این مکان ها توسط کارشناسان در این زمینه و … یکی از دلایل فراوانی این مکان ها در فضای مجازی است.

بر اساس بررسی تکرار این مکان ها در نوروز سال 1401، انتشار تصاویر مکان های گردشگری پس از بازدید و پیشنهاد بازدید، مهم ترین عامل فراوانی این مکان ها در بازه زمانی مشاهده شده در شبکه های اجتماعی است.

این گزارش تنها به بررسی اماکن گردشگری اعم از اماکن تاریخی و مذهبی، مقبره مشاهیر و اماکن گردشگری پرداخته است و منابع طبیعی مانند جنگل، تالاب، پارک و … مورد توجه قرار نگرفته است.

طبق آمار حرم مطهر امام رضا (ع) مشهد، تخت جمشید شیراز و برج میلاد تهران سه مکان مورد توجه کاربران توییتر در نوروز 1401 بودند.

مهمترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

حرم امام رضا (ع) مشهد، تخت جمشید شیراز و میدان نقش جهان اصفهان سه مکان مورد توجه کاربران اینستاگرام در نوروز 1401 بودند.

مهمترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

تخت جمشید شیراز، برج میلاد تهران و حافظیه شیراز سه مکان مورد توجه کاربران تلگرام در نوروز 1401 هستند.

مهمترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا